کد خبر 32657

دونالد ترامپ بعد از بازگشت از آرژانتین به خبرنگاران گفت دیدار با کیم در ماه ژانویه برگزار می شود و سه مکان برای این دیدار در حال بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که احتمالا دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه ژانویه و یا فوریه ۲۰۱۹ برگزار می‌شود، در حال حاضر سه مکان برای دیدار دوم در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ به هنگام بازگشت از اجلاس جی ۲۰ به خبرنگاران گفت: ما با هم خوب کنار می‌آییم. ما روابط خوبی داریم.

ترامپ اعلام کرد که ممکن است روزی کیم را به آمریکا دعوت کند.

وی افزود: اوضاع به خوبی پیش می‌رود و ما روابط خوبی با هم داریم.

کاخ سفید در بیانیه‌ای روز شنبه درباره دیدار ترامپ با شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین در حاشیه اجلاس ۲۰ درباره کره شمالی اعلام کرد: رهبران دو کشور تاکید کردند که پیشرفت خوبی در مذاکرات با کره شمالی انجام گرفته است.

ماه گذشته میلادی مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که ترامپ به دنبال اعمال یک برنامه ملموس برای اقدامات پیونگ‌یانگ در راستای پایان برنامه‌های تسلیحاتی‌اش است.

رهبر کره‌شمالی ماه ژوئن با ترامپ در سنگاپور دیدار کرد و یک بیانیه مبهم درباره شبه‌ جزیره‌ای عاری از سلاح اتمی اعلام شد اما چگونگی و زمان انجام این کار مشخص نشده است. مذاکرات پس از این نشست هم به بن‌بست رسیده است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها