کد خبر 32646

جسد اسکات استرن فرماده نیروی دریایی فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکایی در محل اقامتش در بحرین پیدا شد و هنوز علت مرگ وی معلوم نیست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، جان ریچاردسون، فرمانده عملیات دریایی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت: ما جسد اسکات استرن، فرمانده نیروی دریایی فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا را در مقر اقامتش در بحرین یافتیم. هنوز معلوم نیست که علت مرگ وی چه بوده است. کمیته تحقیقات جنایی یگان دریایی آمریکا و وزارت کشور بحرین درحال همکاری برای انجام تحقیقاتی در این خصوص هستند.

استرن مسؤول عملیات نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه بوده و در ماه مه در این پست تعیین شد.

ریچاردسون افزود: هیچ شبهه جنایی در پس مرگ این فرمانده ناوگان پنجم دریایی وجود ندارد و معاونش، پل سلس فرماندهی یگان دریایی آمریکا در خاورمیانه را برعهده خواهد گرفت.

شبکه ان بی سی آمریکا گزارش داد، استرن به مدت ۳۵ سال در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرد و بر بیش از ۲۰ هزار نیروی دریایی نظارت داشت و قبل از اینکه در این پست گماشته شود مناصب عالی رتبه بسیاری از جمله فرماندهی نیروهای مهاجم ناو هواپیمابر و نیز مدیریت عملیات فرماندهی نظامی مرکزی را داشته است.

ناوگان پنجم آمریکا بر عملیات دریایی در منطقه دریای سرخ و خلیج فارس نظارت دارد و این ناوگان اهمیت زیادی برای منافع آمریکا در منطقه در مواجهه با چالش‌ها از جمله انصارالله یمن دارد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها