کد خبر 32507

منابع امنیتی بررسی میکنند

منابع امنیتی اعلام کردند که بازرسان آلمانی در حال بررسی و تحقیق درباره این مساله هستند که آیا اقدامات مجرمانه و خرابکارانه علت اصلی نقص فنی هواپیمای مرکل در مسیر آرژانتین بوده است یا نه

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از رویترز، هواپیمای حامل انگلا مرکل صدر اعظم آلمان در مسیر عزیمت به آرژانتین دچار نقص فنی شد و در نهایت مجبور به فرود اضطراری شده است.

بر اساس این گزارش منابع امنیتی اعلام کردند که بازرسان آلمانی در حال بررسی و تحقیق درباره این مساله هستند که آیا اقدامات مجرمانه و خرابکارانه علت اصلی نقص فنی هواپیمای مرکل بوده است یا نه.

مرکل اواخر روز پنجشنبه قصد سفر از آلمان به آرژانتین برای شرکت در نشست رهبران گروه 20 را با هواپیمای ایرباس ای 340 دولت داشت که نقص فنی موجب شد این هواپیما فرود اضطراری موفقیت آمیزی در فرودگاه کلونی داشته باشد.

مرکل این حادثه را یک نقص فنی جدی ارزیابی کرده است. وی به همراه اولاف شولتز وزیر دارایی قصد دارند اوایل امروز جمعه سفر خود به بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین را از سر بگیرد ولی آنها به مراسم افتتاحیه نخواهند رسید.

یک روزنامه آلمانی به نقل از منابع امنیتی نوشت: دولت در حال بررسی این مساله است که آیا این حادثه بر اثر اقدامات مجرمانه و تبهکارانه بوده است یا نه.

اشپیگل نیز نوشت: کل سیستم ارتباطی این هواپیما دچار نقص فنی شده است. خدمه هواپیما مجبور شده اند با استفاده از تلفن ماهواره ای اقدام به فرود اضطراری کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها