کد خبر 32506

تحرکات گسترده جنگنده های اسرائیلی مفهومش این است که تل آویو قصد ارسال این پیام را به محور مقاومت دارد که زمام امور را در دست دارد و می تواند حریم هوایی لبنان و سوریه را هر وقت که خواست نقض کند و سوریه و مقاومت نمی توانند کاری بکنند اما این هدف نشانه ضعف رژیم صهیونیستی است نه قوت آن

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رژیم صهیونیستی بار دیگر اواخر شب گذشته و اوایل بامداد امروز به سوریه  حمله کرد.پدافند هوایی سوریه با اهداف متجاوز در منطقه الکسوه مقابله کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از یک منبع نظامی از مقابله پدافند هوایی این کشور با اهداف متجاوز ناشناس و انهدام آنها خبر داد. بر اساس این گزارش، پدافند موشکی ارتش سوریه موفق شد چندین «هدف متجاوز ناشناس» را بر فراز منطقه «الکسوه»  در جنوب دمشق رهگیری و منهدم کند. خبرگزاری رسمی سوریه بامداد جمعه از ادامه مقابله پدافند هوایی این کشور با اهداف متجاوز خبر داد.

برخی منابع خبری در ساعات اولیه روز جمعه از شنیده شدن صدای دو انفجار نسبتا شدید در منطقه دیماس واقع در محور بین المللی بین لبنان و سوریه خبر دادند. رسانه های صهیونیستی از شنیده شدن صدای انفجار در بلندی های جولان خبر داده و افزودند که این رژیم در حال بررسی گزارش‌ها در خصوص فرود آمدن یک موشک شلیک شده از سوریه در منطقه جولان اشغالی است.

در همین حال، خبرگزاری اسپوتنیگ روسیه گزارش داد که پدافند هوایی سوریه یک فروند جنگنده اسرائیلی را سرنگون کرده است که منابع وابسته به رژیم صهیونیستی آنرا تکذیب کردند.

بنا بر اعلام این خبرگزاری، پدافند هوایی سوریه همچنین چهار فروند موشک را پیش از رسیدن به هدف، رهگیری و ساقط کرد.

سخنگوی ارتش صهیونیستی پنج‌شنبه شب مدعی شد که یک فروند موشک زمین به هوای ارتش سوریه به فضایی باز در بلندی‌های جولان اصابت کرده است.

بر اساس گزارش رسانه ها؛ منطقه الکسوه در غرب استان دمشق هدف اول حملات موشکی بود و همانگونه که اشاره شد حملات از اواخر شب گذشته تا اوایل بامداد ادامه داشت و شاهدان عینی از شنیده شدن صدای انفجارها در شهر دمشق شنیده شد.

منابع سوری اعلام کردند که مناطق مختلف دیگری از جمله حومه شمال استان قنیطره در حومه جبل الشیخ و روستاهای واقع در مرز استانهای دمشق، قنیطره و درعا هدف حملات موشکی قرار گرفتند.

حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی به سوریه از سوی ادامه خوی تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی را آشکار کرد و از سویی عملکرد برق آسای پدافند هوایی سوریه را نمایان ساخت به طوری که با شروع حملات صهیونیستها، پدافند سوریه سریعا واکنش برق آسایی نشان داد. سامانه های دفاعی سوریه در مرز جولان نیز واکنش نشان دادند و موشک های شلیک شده از سوی صهیونیستها به اهداف خود اصابت نکردند.

بر اساس گزارش ها و اخبار رسانه ها؛ برخی منابع از استفاده ارتش سوریه از سامانه اس ۳۰۰ خبر دادند اما برخی منابع دیگر اعلام کردند که ارتش سوریه از سامانه دفاعی اس ۲۰۰ و موشک های پیشرفته سام برای دفع یورش صهیونیستها استفاده کرده است.

درباره ساقط شدن جنگنده رژیم صهیونیستی نیز منابع میدانی سوری اعلام کردند که تاکنون مشخص نشده است که از طریق جنگنده صورت گرفته است یا شلیک موشک های زمین به زمین اما به احتمال قوی سامانه های اس ۳۰۰ است که جنگنده ها را به راحتی شکار می کند. گرچه صهیونیستها خبر سقوط جنگنده خود را تکذیب کرده اند اما این نیاز به زمان بیشتری برای تایید دارد.

اما آنچه درباره حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی به سوریه می توان گفت این است که این حملات ناشی از ترس و وحشت فزاینده تل آویو از تحولات منطقه و توان قوی محور مقاومت است.

یکی از ژنرالهای ارتش رژیم صهیونیستی جنگ از اوضاع خطرناکی و دشواری که در انتظار تل آویو است خبر داده و از شکنندگی امنیتی این رژیم با وجود عربده کشی های مقامات تل آویو پرده برداشته است.

گرچه هنوز زوایای بیشتری از حمله شب گذشته آشکار نشده است اما حالتی از ترس در میان صهیونیستها حاکم است و دست زدن به تحرکات در واقع تلاشی از سوی صهیونیست ها برای این است که وانمود کنند که با وجود سامانه اس ۳۰۰ هم می توانند به سوریه حمله کنند.

تحرکات گسترده جنگنده های اسرائیلی مفهومش این است که تل آویو قصد ارسال این پیام را به محور مقاومت دارد که زمام امور را در دست دارد و می تواند حریم هوایی لبنان و سوریه را هر وقت که خواست نقض کند و سوریه و مقاومت نمی توانند کاری بکنند اما این هدف نشانه ضعف رژیم صهیونیستی است نه قوت آن.

رژیم صهیونیستی نتوانست هیچ هدفی را هدف قرار دهد و زیرا از واکنش حتمی محور مقاومت در هراس است. در واقع سوریه با پاسخ قوی که به حملات داد ضعف رژیم صهیونیستی را بیش از قبل آشکار کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها