کد خبر 32337

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است که دونالد ترامپ به دلیل فشرده بودن جلسات برنامه ای برای دیدار با محمد بن سلمان در اجلاس گروه G20 آرژانتین ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در جمع خبرنگاران گفت، هیچ دیدار دوجانبه‌ای برای ترامپ با کسی از جمله محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در نظر گرفته نشده است.

اجلاس سران گروه ۲۰ ، در تاریخ  ۲۹ نوامبر تا یک دسامبر در بوئنوس آیرس آرژانتین برگزار می‌شود.

این مقام آمریکا عدم دیدار ترامپ با بن‌سلمان را دستورکار بسیار فشرده او در این نشست عنوان کرد و گفت، دستور کار او فعلا این گونه است.

وی افزود: رئیس‌جمهوری آمریکا با روسا و مقامات تعدادی از کشورها از جمله رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه،‌ ولادیمیر پوتین و شی جینپینگ،‌ روسای جمهوری روسیه و چین دیدار خواهد داشت.

بولتون همچنین گوش کردنش به نوارهای صوتی مربوط به قتل خاشقجی را از آنجا که به زبان عربی بوده، رد کرد و گفت: حتی اگر به آنها گوش می‌دادم به دلیل اینکه عربی هستند مضمون این نوارها را نمی‌فهمیدم اما متن ترجمه شده این نوارها را خوانده‌ام.

وی از پاسخ دادن به سوالی درباره گزارش روزنامه گاردین درخصوص اینکه کاخ سفید از ارائه گزارش جینا هاسپل رئیس سیا درباره قتل خاشقجی به کنگره ممانعت به عمل آورده، طفره رفت.

قرار است امروز وزیران خارجه و دفاع آمریکا گزارشی را درباره روابط با عربستان و نیز جنگ یمن و قتل خاشقجی به مجلس سنای آمریکا ارائه دهند.

این در حالی است که اعضای کنگره آمریکا از ترامپ خواسته‌اند موضعی شدیدتر در قبال عربستان در خصوص قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی اتخاذ کند.

منبع: ایسنا 

 

ارسال نظر

تازه ها