کد خبر 31829

دولت ترکیه در ادامه پاکسازی اعضای سازمان فتح‌الله گولن از بخش‌های دولتی، روز چهارشنبه حکم بازداشت ده‌ها نفر دیگر را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، دادستان‌های  ترکیه روز چهارشنبه حکم بازداشت 69 نفر دیگر به اتهام ارتباط با سازمان فتح‌الله گولن صادر کردند.

دفتر دادستانی ترکیه در استان «سامسون» در شمال این کشور حکم بازداشت 21 مظنون را صادر کرد که 13 نفر از آنها سرباز وظیفه هستند. این افراد متهم هستند که مخفیانه با سازمان فتح‌الله گولن در ارتباط بوده‌اند.

دولت اردوغان، فتح‌الله گولن، واعظ و سیاستمدار مخالف ترکیه‌ای، را طراح اصلی کودتای نافرجام این کشور می‌داند. گولن هم‌اکنون در تبعیدی خودخواسته در آمریکا به سر می‌برد و اردوغان بارها از دولت آمریکا خواسته تا او را از این کشور خارج و تحویل آنکارا دهد، اما واشنگتن تاکنون به این درخواست رئیس‌جمهور ترکیه پاسخی نداده است.

همزمان پلیس ترکیه در عملیات‌های سراسری ضدتروریسم  تاکنون 15 مظنون را بازداشت کرده‌‌ است. دفتر دادستانی در استان بورسا در شمال‌غربی ترکیه نیز حکم بازداشت 48 نفر از جمله 10 نیروی پلیس و 2 سرباز وظیفه را به اتهام استفاده از پیام‌رسان مخصوص سازمان گولن صادر کرده است. نیروهای پلیس تاکنون 28 نفر از این 48 نفر را بازداشت کرده‌اند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها