کد خبر 30783

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه ای ضمن درخواست از ریاض برای اتمام تجاوز به یمن، اعلام کرد: تلفات غیرنظامیان در یمن با وجدان بشری سازگار نیست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «میشل باشله» (Michelle Bachelet) کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز شنبه با صدور بیانیه ای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی، نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری یمن و نیز و کشورهای تامین کننده سلاح برای ائتلاف مذکور را به برداشتن گام‌ های فوری در راستای پایان دادن به رنج و محنت مردم این کشور فراخواند.

در بیانیه صادره از سوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در این خصوص آمده است که درگیری‌ های شدید اخیر در شهر بندری حدیده یمن باعث تلفات غیرنظامیان به حدی شده که «با وجدان بشری سازگار نیست».

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که بر اساس گزارش های این سازمان، ائتلاف سعودی از ۳۱ اکتبر تا ۶ نوامبر دست کم ۱۱۰ حمله هوایی به استانهای حدیده، صنعا و صعده انجام داده است.

در ادامه بیانیه مذکور با اشاره به اینکه از اول ژوئن حدود ۴۴۵ هزار غیر نظامی از استان حدیده یمن ناچار به کوچ اجباری شده‌ اند، تصریح شده است: به درگیری‌ ها که وضعیت ۱۴ میلیون یمنی که در سراسر این کشور از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند، فورا پایان داده شود.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در پایان این بیانیه از عربستان خواسته است تا محدودیت‌ها برای ورود محموله‌ های کمک‌ های بشردوستانه و تجاری به یمن را فورا بردارد

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها