کد خبر 30632

پایگاه صهیونیستی "مزراح هتیخون" اعلام کرد که عربستان سعودی در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی این امکان را به زودی برای صهیونیست‌ها فراهم خواهد کرد که با گذرنامه صهیونیستی به این کشور سفر کنند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از این پایگاه صهیونیستی، عربستان در آینده نزدیک به صهیونیست‌ها اجازه خواهد داد که با گذرنامه "اسرائیلی" به این کشور سفر کنند.

این در حالی است که روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" اخیرا از تصمیم عربستان برای ممانعت از ورود فلسطینی‌های دارای گذرنامه موقت به اراضی خود در جریان سفر حج خبر داده بود که این مساله باعث محروم شدن آنها از ادای این فریضه می‌شود.

این روزنامه خاطر نشان کرده بود که «به خاطر عدم وجود روابط دیپلماتیک میان عربستان و اسرائیل، حجاج فلسطینی از طریق گذرنامه موقت اردنی و با عبور از خاک این کشور فریضه حج را به جا می آوردند.»

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در ادامه این گزارش آمده است که در سایه تصمیم اخیر عربستان در زمینه محرومیت ورود به خاک این کشور با استفاده از گذرنامه موقت، بیش از یک میلیون فلسطینی مسلمان ساکن اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ نمی‌توانند فریضه را به جا بیاورند.

این روزنامه صهیونیستی در عین حال خاطر نشان کرده است که در سایه نزدیکی بیش از پیش عربستان و "اسرائیل"، دارندگان گذرنامه‌های اسرائیلی مستقیما وارد عربستان خواهند شد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

تازه ها