کد خبر 30582

پس از عصبانیت رئیس جمهور آمریکا

واشنگتن پست در مقاله‌ای به بررسی برکناری جف سشنز از دادستانی کل آمریکا پس از اعلام نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای این کشور پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، روزنامه واشنگتن پست در مقاله‌ای به بررسی برکناری جف سشنز، دادستان کل آمریکا پرداخت و اعلام کرد دونالد ترامپ پس از انتخابات خشمگین شد و سشنز را برکنار کرد.

این روزنامه در این مقاله با اشاره به شکست جمهوری‌خواهان در به دست گرفتن اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: رئیس جمهور ترامپ مجلس نمایندگان را از دست داد و خسارت بزرگی را متحمل شد. بنابراین طبیعی است وی خشمگین باشد.

این روزنامه سپس با اشاره به کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور آمریکا و عجیب خواندن آن، حتی برای شخصیتی مانند ترامپ، نوشت: ترامپ روز چهارشنبه تهدید کرد در صورتی که اکثریت دموکرات های مجلس نمایندگان از قدرت خود برای راه انداختن تحقیقاتی درباره دولت وی استفاده کنند، تلافی خواهد کرد و هشدار داد هرگونه تحقیقات، تعامل دو حزب را به خطر خواهد انداخت.

ترامپ با اشاره به اینکه می تواند رابرت مولر را اخراج کند، گفت: من همین حالا می توانم هرکسی را اخراج کنم. ولی این کار را نمی کنم، چرا که به دلیل سیاسی نمی خواهم این روند را متوقف کنم».

واشنگتن پست در ادامه گزارش خود می نویسد: ترامپ در اقدامی نادر به مدت یک ساعت و بیست و شش دقیقه در کاخ سفید به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد و در حالی که خبرنگاران پشت سر هم از وی سؤال می پرسیدند، وی بارها خونسردی خود را از دست داد. وی با حمله به «جیم اکوستا» خبرنگار سی ان ان، او را فردی بی ادب و وحشتناک توصیف کرد و گفت سی ان ان باید بخاطر وجود چنین فردی خجالت زده باشد. وی سپس با پیتر الکساندر، خبرنگار شبکه ان بی سی نیوز برخورد کرد و و آپریل رایان، از «شبکه رادیو شهری آمریکا» را وادار به نشستن کرد.

واشنگتن پست سپس با اشاره به رفتار ترامپ نوشت: وی بیشتر به مانند حیوانی زخمی رفتار می کرد تا رئیس جمهوری که ادعای بی گناهی دارد. او بیش از حد معمول تند مزاج و نژادپرسانه به نظر می رسید.

این روزنامه در ادامه گزارش خود نوشت: اما مشخص شد ( این رفتار) برای کناره گیری (اجباری) جف سشنز است. جف سشنز در نامه ای به ترامپ نوشت وی افتخار می کند به عنوان دادستان کل خدمت و برای اجرای قانون فعالیت کرده است.

 ترامپ تهدید کرده برای دفاع از خود، وارد جنگ خواهد شد و این نشان می دهد، این اقدام ( برکناری سشنز) نخستین حرکت وی برای آزمودن صبر و قدرت دموکرات ها خواهد بود.

این روزنامه همچنین نوشت: اخراج رابرت مولر (بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا) یا محدود کردن تحقیقات، همانطوری که ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی اش اعلام کرد که می تواند او را اخراج کند، سبب ایجاد بن بستی قانون خواهد شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها