کد خبر 30555

وزیر امور خارجه آلمان

وزیر امور خارجه آلمان با بیان اینکه «اروپای متحد» باید پاسخی در برابر سیاستِ «اول آمریکا» باشد، افزود: خواهیم دید که این [پیروزی دموکراتها در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا] تا چه اندازه اثرگذار است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه گفت که قاره اروپا در پاسخ به سیاستِ «اول آمریکا» دونالد ترامپ در حوزه تشدید امنیت مرزها، سیاستهای حمایتگرانه اقتصادی و دیپلماسی یکجانبه، باید با ایجاد یک «اروپای متحد» پاسخ دهد.

وی همچنین گفت که از دموکراتهای آمریکا- که در انتخابات میان دوره ای ششم نوامبر کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفتند- انتظار دارد که از این قدرت نوظهور برای تأثیرگذاری بیشتر بر سیاستهای ترامپ بهره گیرند.

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه افزود: «خواهیم دید که این [پیروزی دموکراتها در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا] تا چه اندازه اثرگذار است. ما امیدواریم که این همکاری سودمند بوده و به نتایج سازنده ای در عرصه سیاست بین المللی منتهی شود».

در انتخابات میان دوره ای روز گذشته، هرچند دموکرات ها توانستند اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان آمریکا را به خود  اختصاص دهند؛ اما در سنا این جمهوریخواهان بودند که پیروزی خود را رقم زدند.

در این انتخابات، ایالت های فلوریدا و تگزاس شاهد رقابت نزدیک دو حزب اصلی آمریکا بودند. در ایالت فلوریدا نامزدهای جمهوریخواه برای تصدی پست فرمانداری و کرسی سنا در رقابتی شانه به شانه رقبای دموکرات خود را پشت سرگذاشتند. در تگزاس نیز سناتور جمهوری‌خواه «تد کروز» با اختلاف کمی از رقیب دموکرات خود یعنی «بتو آرورک» اکثریت آراء را کسب کرد. در یکی دیگر از حساس ترین رقابت‌ها در ایالت ایندیانا، سناتور دموکرات «جو دانالی» از رقیب جمهوری‌خواه خود شکست خورد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها