کد خبر 30484

وزیر خارجه چین امروز در یک نشست خبری ضمن مشروع و شفاف خواندن همکاری‌های میان پکن و تهران، بر لزوم احترام به این همکاری‌ها تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، هوا چونینگ، وزیر امور خارجهچین امروز در نشست خبری هفتگی خود، ضمن مشروع و شفاف خواندن همکاری‌های میان پکن و تهران، بر لزوم احترام به این همکاری‌ها تأکید کرد.

یکی از خبرنگاران حاضر در این نشست خبری، از وزیر خارجه چین پرسید: طبق اطلاعاتی که به دست ما رسیده، آمریکا در لحظه آخر (پیش از آغاز روند اجرایی تحریم های نفتی علیه ایران) موافقت کرده است برای چین به منظور واردات نفت از ایران، معافیت تحریمی صادر کند. آیا می توانید دلیل آن را توضیح دهید و جزئیات بیشتری در این باره ارائه دهید؟

هوا چونینگ در پاسخ گفت: من پیش تر موضع چین را درخصوص دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران تشریح کرده ام. وزیر امور خارجه چین همچنین افزود همکاری های میان پکن و تهران شفاف، مشروع و قانونی است و باید محترم شمرده شود.

چونینگ در ادامه تصریح کرد دولت چین خود را به پایبندی به حقوق قانونی و منافع شرکت های اقتصادی چین متعهد می داند. وزیر امور خارجه چین همچنین بر تمایل این کشور برای ایفای نقشی مثبت و سازنده در افزایش ثبات در بازار بین المللی انرژی تأکید کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها