کد خبر 30465

عربستان به ترکیه اعلام کرد

رسانه‌های خبری به نقل از منابع ترکیه‌ای گزارش دادند عربستان به آنکارا اعلام کرده دیه شرعی جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را به خانواده وی پرداخت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رسانه های خبری به نقل از منابع ترکیه ای گزارش دادند عربستان به ترکیه اعلام کرده دیه شرعی جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی را به خانواده وی، از جمله نامزد او پرداخت خواهد کرد.

منابع ترکیه ای همچنین تصریح کردند شواهدی که مدیر سیا (آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا) به آن دست پیدا کرده نشان می دهد این عملیات با دستورات از سطوح رده بالای عربستان صادر شده است. این منابع ترکیه ای همچنین تصریح کردند مسأله خاشقجی در برنامه دیدار رئیس جمهور این کشور با ترامپ در فرانسه در دستور کار خواهد بود.

به گفته این منابع، دادستان عربستان به ترکیه اعلام کرده اطلاعاتی در خصوص سرنوشت جسد خاشقجی در اختیار ندارد. دادستان عربستان همچنین به ترکیه پیشنهاد داده متهمان در ریاض مورد بازجویی قرار گیرند.

گفتنی است امروز هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز اعلام کرد تنها نباید به مجازات قاتلان خاشقجی اکتفا کرد، بلکه باید کسانی که دستور این قتل را صادر کردند هم مجازات شوند. همچنین اتحادیه اروپا نیز تصریح کرده منتظر است مقامات سعودی اطلاعاتی را که در خصوص قتل جمال خاشقجی در اختیار دارند، اعلام کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها