کد خبر 30286

پسران جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی که حدود یک ماه پیش در کنوسل گری عربستان در ترکیه به قتل رسید خواستار بازگردانده شدن پدرشان به عربستان و دفن او در قبرستان بقیع شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صالح و عبدالله خاشقجی، پسران جمال خاشقجی، روزنامه نگار مقتول مخالف دولت عربستان در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.ان.ان گفتند که بدون جسد پدرشان خانواده قادر نیست تا مراسم تدفین را برگزار کند و با غم از دست دادن وی کنار بیاید.

صالح خاشقجی گفت: این یک وضعیت عادی نیست. این یک مرگ عادی که برای همه اتفاق می‌افتد، نیست. همگی ما حق داریم تا جسدش را در قبرستان بقیع در مدینه منوره و در کنار دیگر اعضای خانواده دفن کنیم. من درباره این مساله با مقام‌های سعودی صحبت کردم و امیدوارم چنین درخواستی به زودی تحقق یابد.

جسد جمال خاشقجی هنوز پیدا نشده و مقام‌های ریاض در حال انجام تحقیقات در این باره هستند.

صالح خاشقجی در ۲۴ اکتبر سال جاری میلادی با ولیعهد عربستان و سلمان، پادشاه سعودی در ریاض دیدار کرد تا این دو مراتب تسلیت خود را به سایر اعضای خانواده خاشقجی اعلام کنند.

مصاحبه وی با شبکه خبری سی.ان.ان نخستین اظهارنظر عمومی از زمان بازگشتش از واشنگتن است.

وی ادامه داد، ملک سلمان به وی تضمین داده که افراد دخیل در قتل جمال خاشقجی محاکمه می‌شوند.

صالح خاشقجی در ادامه درباره پدرش گفت: می‌خواهیم پدرمان در آرامش باشد. تا به امروز، من هنوز باور ندارم که او مرده باشد. اطلاعات نادرستی درباره شرایط مربوط به مرگش وجود دارد. اینکه می‌گویند پدرم یکی از حامیان اخوان المسلمین بوده، نادرست است.

وی در پاسخ به اینکه پدرش چگونه مردی بود، گفت: او فردی میانه رو بود که ارزش‌های مشترکی با هر کسی داشت. مردی بود عاشق کشورش. جمال خاشقجی هرگز یک مخالف نبود. او به پادشاهی عربستان باور داشت؛ چیزی که کشور را یکپارچه نگه می‌دارد. او به تغییراتی که در حال رخ دادن هستند، باور داشت.

پسر خاشقجی افزود: می‌بینم بسیاری از مردم خواهان گرفتن انتقام خون او هستند اما متاسفانه برخی به شیوه سیاسی از این پرونده بهره‌برداری می‌کنند که ما آن را نمی‌پذیریم. افکار عمومی مهم است اما نگرانی‌ من این است که موضوع بیشتر سیاسی شود. مردم بدور از واقعیت مساله را تحلیل می‌کنند. 

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها