کد خبر 30273

یک منبع مسئول عراقی از تغییرات مهم در اسامی نامزدهای در نظر گرفته شده توسط نخست‌وزیر این کشور برای وزارتخانه‌های باقی مانده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، یک منبع مسئول عراقی از تغییرات مهم در اسامی نامزدهای در نظر گرفته شده توسط نخست‌وزیر این کشور برای وزارتخانه‌های باقی مانده خبر داد.

وی گفت که نام "خمیس الخنجر" از رهبران محور ملی عراق به عنوان نامزد تصدی پست وزارت آموزش و پرورش از فهرست مورد نظر خط خورد و به جای وی نامزدی که اسامه النجیفی رئیس ائتلاف القرار آن را معرفی می‌کند به پارلمان معرفی می‌شود.

این منبع مسئول همچنین از خط خوردن نام نامزد قبلی تصدی پست وزارت دفاع و سپرده شدن مسئولیت تعیین وزیر برای این منصب به ائتلاف میهنی به ریاست ایاد علاوی خبر داد.

به گفته این منبع پست وزارت هجرت و مهاجرت از حزب دموکرات کردستان گرفته و به یک نامزد مسیحی عضو ائتلاف الفتح داده شد کما اینکه وزارت دادگستری از ائتلاف الفتح گرفته و به "خالد شوانی" نامزد اتحادیه میهنی کردستان داده شد.

این منبع در ادامه همچنین از خط خوردن نام نامزد تصدی پست وزارت فرهنگ و اعطای سازمان گردشگری و آثار باستانی به عصائب اهل الحق خبر داد.

وی همچنین تاکید کرد که نام فالح الفیاض نامزد ائتلاف الفتح برای تصدی پست وزارت کشور به دلیل مخالفت از سوی ائتلاف‌های سیاسی با معرفی او از فهرست نامزدها خط خورد و شخصی نزدیک به ائتلاف الفتح برای این منصب به پارلمان معرفی خواهد شد.

پیش از این حامد الموسوی نماینده ائتلاف "البناء" در پارلمان عراق اعلام کرد که عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق و گروه‌های سیاسی امشب نشست مهمی با هدف تعیین تکلیف هشت وزارتخانه بدون وزیر کابینه برگزار خواهند کرد.

وی افزود که نشست عبدالمهدی و گروه‌های سیاسی درباره تکمیل تشکیل دولت روز گذشته برگزار شد اما به نتایجی نهایی در این خصوص منتهی نشد.

الموسوی تاکید کرد که نشست امروز که هدف تکمیل نشست روز گذشته برگزار می‌شود نشستی سرنوشت ساز خواهد بود.

پارلمان عراق در نشست روز چهارشنبه دوم آبان به عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق و 14 وزیر پیشنهادی کابینه او رأی اعتماد داد.

این در حالی است که معرفی وزیر برای وزارت کشور، دادگستری، برنامه‌ریزی، آموزش عالی، آموزش و پرورش، وزارت مهاجرت، و وزارت فرهنگ به تعویق افتاده است.

 

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها