کد خبر 30224

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه پوتین رئیس جمهور روسیه در امور سوریه فردا (دوشنبه) در تهران با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

«لوان جاگاریان» سفیر روسیه در تهران در این خصوص به خبرنگار فارس گفت که لاورنتیف فردا (دوشنبه) به تهران سفر می‌کند.

«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه 28 تیر ماه 1397 نیز سفری به تهران داشت و با سعید ایروانی معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گزارش جامعی از گفت‌وگوهای انجام شده در پی نشست روسای جمهور فدراسیون روسیه و ایالات متحده آمریکا ارائه کرد. (جزییات بیشتر)

 لاورنتیف در سفر فردا به تهران با دیگر مقامات کشورمان از جمله «حسین جابری‌انصاری» دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی نیز دیدار خواهد کرد.

جابری‌انصاری اخیرا سفری به مسکو داشت.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی سه‌شنبه اول آبان ماه در سفری دو روزه در رأس هیأتی برای رایزنی‌های دوجانبه با مقامات روس درباره تحولات منطقه و همچنین شرکت در نشست سه جانبه به همراه «الکساندر لاورنتیف» و «سدات اونال» معاون وزیر خارجه ترکیه‌ و روسای هیأت‌های روسیه و ترکیه درباره روند صلح سوریه به مسکو رفت.

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه 21 فروردین 1397 نیز به تهران سفر و با جابری‌انصاری دیدار و آخرین تحولات سوریه را مورد بررسی قرار داده بود.

منبع: فارس 

 

 

ارسال نظر

تازه ها