کد خبر 30219

بیش از 50 نفر از فعالان تجاری بریتانیا در نامه ای خواستار برگزاری همه پرسی دوم بریگزیت شدند تا از جداشدن بریتانیا از اتحادیه اروپا جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از روزنامه گاردین، در این نامه هشدار داده شده است که برنامه‌های کنونی مورد گفتوگو توسط لندن و بروکسل بر سر تجارت بدون محدودیت و هزینه اضافی شکست خورده است.

از حامیان اصلی رای‌گیری دوباره درباره برگزیت می‌توان به جیمز دانت، رییس سایت فروش آنلاین کتاب در انگلیس به نام واترستون و جاستین کینگ، رئیس پیشین سینزبوریس، یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی در انگلیس اشاره کرد.

در این نامه به طور مشخص به نام رفراندوم اشاره نشده است.

در این نامه آمده است: "اکنون با یک برگزیت سخت و مخرب مواجه هستیم که در رای‌گیری 2016 مدنظر نبود. ما معتقدیم که آخرین فرصت باید در یک رای‌گیری مردمی به ملت بریتانیا داده شود."

همچنین این نامه باعث آغاز یک کمپین جدید به نام "رای‌گیری مردمی" شده است. در حال حاضر برگزیت پیشنهادی، تجارت‌ در انگلیس در حوزه سرمایه‌گذاری، خدمات رسانی و امور گمرکی را در هاله‌ای از ابهام گذاشته است و اکنون رهبران تجاری به دنبال لابی با نمایندگان پارلمان درباره نبود توافق و یا توافق بد بریگزیت هستند.

با این حال، دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد، ترزا می با صراحت اعلام کرده است که هیچگونه رفراندوم دوم برگزار نخواهد شد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها