کد خبر 30091

پیش بینی نظرسنجی ها حاکی از این است که دموکرات ها شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا دارند و این در حالی است که مجلس سنا احتمالا همچنان در دست جمهوری خواهان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس اطلاعات چند شرکت نظرسنجی و پیش بینی کننده انتخابات، دموکراتها در انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا موفق به شکست جمهوری خواهان در رقابت بر سر مجلس نمایندگان کنگره و به دست آوردن دوباره اکثریت کرسی‌های این مجلس خواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، یکی از این وب‌سایتها به نام FiveThirtyEight که در مورد انتخابات پیش بینی می‌کند برآورد کرده که شانس دموکراتها برای به دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان آمریکا معادل ۸۲ درصد است. بر همین اساس این وبسایت پیش بینی کرده که ۸۰ درصد شانس وجود دارد که دموکراتها حائز ۱۸ تا ۵۳ کرسی و به طور میانگین حائز ۳۵ کرسی جدید در این مجلس شوند.

به نوشته هیل، "موج آبی" جنبشی است که طی آن انتظار می‌رود که رای دهندگان به سمت چپ گرایش پیدا کنند. چندین الگو نشان می‌دهند که این موج واقعی است و ما شاهد حضور تعداد خیلی بیشتری از دموکراتها هم در مجلس نمایندگان و هم در مجلس سنای کنگره خواهیم بود. با این حال FiveThirtyEight پیش بینی کرده که جمهوری خواهان همچنان بعد از انتخابات میاندوره‌ای کنترل مجلس سنا را در دست خود خواهند داشت.

از ماه اوت تاکنون در تمامی پیش‌بینی‌های FiveThirtyEight دموکراتها دارای برتری قابل توجهی بوده‌اند. از سال ۲۰۱۰ تاکنون دموکراتها اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را در دست نداشته‌اند.

پایگاه FiveThirtyEight از شبیه سازی های کامپیوتری برای تعیین شانس نتایج مختلف بر پایه نظرسنجی‌ها و شاخصهای دیگر استفاده می‌کند.

این پایگاه می‌گوید تنها شانس‌های احتمالی را فهرست می‌کند و تضمینی برای آنها مطرح نمی‌کند و این سابقه وجود داشته که پیش‌بینی‌های آن نیز بعدا غلط از آب در بیاید. همین پایگاه به همراه چند پایگاه دیگر نظیر هافینگتون پست و ... همگی هیلاری کلینتون را پیروز انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی کرده بودند که بعدا این امر محقق نشد.

در همین حال پایگاه ان.پی.آر گزارش کرده که مناطق حومه نشین و زنان تحصیل کرده شدیدا به سمت رای دادن به دموکراتها تمایل پیدا کرده‌اند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها