کد خبر 30041

اقدام ترامپ در انتشار تصویری از خودش در توییتر با عبارت «تحریم ها در راهند» مقامات و کاربران آمریکایی اقدام به اعتراض و تمسخر رئیس جمهور این کشور کردند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین پیام توییتری اش با انتشار تصویری از خود که نوشته «تحریم ها در راهند»  بر آن حک شده، از بازگشت قریب الوقوع تحریم های ضدایرانی خبر داد.

این اقدام علاوه بر این که انتقاد مقامات آمریکایی را در پی داشت، موجب به سخره گرفته شدن ترامپ در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی آمریکا شد.

ریچارد نفیو معاون وزیر خارجه دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا که از طراحان تحریم های این کشور علیه ایران است، این اقدام ترامپ را منزجر کننده توصیف کرد.

وی در پیامی توییتری نوشت: صادقانه بگویم، این پیام منزجرکننده است. من مدتی طولانی به صورت مستقیم مسئول تحریم های آمریکا علیه ایران بودم. من به پیشرفت، طراحی و کاربرد این تحریم ها احساس غرور می کردم اما لذت نمی بردم.

نفیو افزود: چنین کاری رقت انگیز است و هزینه های انسانی بسیاری را (بر آمریکا) اعمال می کند. لطفا این مساله را جدی بگیرید.

در همین حال کاربران شبکه های اجتماعی و فضای مجازی با به تمسخر گرفتن اقدام ترامپ، وی را با شخصیت های منفور سریال «بازی تاج و تخت» که او از عبارات آن برای تصویر توییت خود استفاده کرده بود، مقایسه کردند.

مایک پمپئو و استیو منوچین وزیران خارجه و خزانه داری آمریکا جمعه شب اعلام کردند که دور دوم تحریم های این کشور علیه ایران از دوشنبه ۵ نوامبر (۱۴ آبان ماه) اعمال می شود.

در واکنش به این اقدام، اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند این کشورها و اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که تبادلات تجاری قانونی با ایران دارند حمایت می‌کنند.

در این بیانیه هدف اتحادیه اروپا حمایت از فعالان اقتصادی عنوان شده که تحت قوانین و مقررات اروپا و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد با ایران تجارت می‌کنند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها