کد خبر 29879

سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه تصریح کرد: هیچ کس را پیشاپیش متهم نکنیم ولی اجازه لاپوشانی را نیز این پرونده نخواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، عمر چلیک سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه امروز در اظهاراتی تأکید کرد: مکان جسد خاشقجی و هویت همدستان محلی این جنایت باید به مقامات کشورمان اعلام شود.

سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه در ادامه تصریح کرد: هیچ کس را پیشاپیش متهم نکنیم ولی اجازه لاپوشانی را نیز این پرونده نخواهیم داد.

به گزارش مهر؛ جمال خاشقجی روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی و سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پُست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل ۱۵ مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند.

عربستان سعودی روز شنبه ۲۰ اکتبر جاری طی بیانیه‌ای کشته‌شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد.

دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده است که خاشقجی بعد از «درگیری» با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری «فوت» کرده و ۱۸ شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند!

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها