کد خبر 29776

ادامه گزارش های سود سه ماهه سوم سال

بانک بزرگ «استاندارد چارترد» سود قبل از مالیات خود را افزایش داد، و این در حالی است که در گزارش سود سه ماهه این شرکت میزان درآمدها نسبت به سه ماهه قبل حدود 1.5 درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک «استاندارد چارترد» روز چهارشنبه گزارش داد که توانسته است سود ناخالص پیش بینی شده توسط تحلیل‌گران را پشت سر بگذارد.

این بانک بریتانیایی همچنین گفته است که تلاش می‌کند هزینه‌های خود را کاهش و درآمدهای خود را افزایش دهد. پیش‌بینی تحلیل‌گران از افزایش سود سه ماهه این بانک بزرگ بریتانیایی 31.3 درصد بوده که طبق گزارشات این شرکت در سه ماه منتهی به 30 سپتامبر سود فصلی بیشتر از این مقدار بوده است.

سود قبل از مالیات این بانک در گزارشات برابر یا 1.1 میلیارد دلار بوده و این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل این رقم 814 میلیون دلار ثبت شده بود. پیش‌بینی تحلیل‌گران از میزان سود سه ماهه این بانک 978 میلیون دلار بوده است.

این گزارش مالی «استاندارد چارترد» در حالی اتفاق افتاده است که «اندی هالفورد» مدیر ارشد مالی این بانک در ایمیلی که ابتدای این ماه برای پرسنل این شرکت فرستاده بود عنوان کرده بود که این شرکت در تعیین هدف خود برای کاهش هزینه‌ها دچار «چالش عمده» شده است.

در این ایمیل عنوان شده بود که شرکت در کاهش هزینه‌ها طبق اهداف تعیین شده هیچ پیشرفتی نداشته است و مدیران ارشد شرکت را مجبور کرده است که برخی شغل‌ها را تعدیل کنند، هزینه‌های مسافرت را باز گردانند و همچنین از اجاره مکان‌های جدید خودداری کنند.

هزینه‌های عملیاتی این بانک بزرگ در سه ماهه سوم حدود 2.51 میلیارد دلار بوده که تقریبا با پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران برابر بوده است اما 1.2 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران از هزینه‌های عملیاتی شرکت حدود 2.52 میلیارد دلار تخمین شده بود.

همچنین کل درآمدهای شرکت در خلال این دوره 3.8 درصد بالاتر از دوره مشابه سال قبل بوده است، اما حدود 1.4 درصد از سه ماهه قبل کمتر است.

«بیل وینترز» رئیس «استاندارد چارترد» اعلام کرد دلیل اصلی کاهش درآمدهای این بانک نسبت به سه ماهه قبل کسادی تجارت در آفریقا و همچنین خاورمیانه بوده و از طرف دیگر بی‌ثباتی‌های ژئوپلیتیکی گسترده در سطح بین‌المللی بر بسیاری از مشاغل از جمله فعالیت‌های این بانک اثرگذار بوده است.

ارسال نظر

تازه ها