کد خبر 29751

شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا گزارش داد: رئیس جمهور آمریکا با دستیابی به هدف خود مبنی بر به صفر رساندن فروش نفت خام ایران فاصله بسیار زیادی دارد

شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود اذعان کرد: تنها چند روز تا ضرب الاجل کاخ سفید، برای وضع تحریم های نفتی علیه ایران باقی مانده است، اما دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، با دستیابی به هدف خود مبنی بر به صفر رساندن فروش نفت خام ایران فاصله بسیار زیادی دارد.

در بخش دیگری از این گزارش نیز آمده است برآوردهای بانک های سرمایه گذاری، شرکت های رصد تحرکات نفت‌کش‌ها و همچنین آژانس بین المللی انرژی نشان می دهد ایران ماه سپتامبر سال جاری میلادی، روزانه بین 1.7 تا 1.9 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی، فرآورده های بسیار سبک تر از نفت خام، به فروش رسانده است.

این گزارش همچنین می افزاید پیش بینی می شود پس از وضع تحریم های آبان ماه، بزرگترین مشتریان نفت خام ایران ، از جمله چین و هند، همچنان به خرید نفت از این کشور ادامه دهند. از سوی دیگر، دولت ترامپ نیز به طور ضمنی اعلام کرده است به برخی کشورها اجازه خواهد داد به خرید مقادیر محدودی از نفت خام از ایران ادامه دهند، اما مقامات واشنگتن تاکنون فاش نکرده اند این معافیت تحریمی قرار است به چه کشورهایی اعطا شود.

در بخش دیگری از این گزارش نیز تصریح شده است: افزون بر هند و چین، کشورهایی از قبیل ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، یونان و ژاپن نیز همچنان به خرید نفت خام از ایران ادامه می‌دهند.

ارسال نظر

تازه ها