کد خبر 29749

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: من از شهروندان سوری ساکن جولان اشغالی می‌خواهم که سلاح حمله کرده و مقاومت را تنها راه آزادسازی سرزمین خود بدانند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمود الزهار عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت که جولان اشغالی مانند همه مناطق فلسطین عربی است و عربی باقی خواهد ماند.

وی افزود: من از شهروندان سوری ساکن جولان اشغالی می‌خواهم که سلاح حمله کرده و مقاومت را تنها راه آزادسازی سرزمین خود بدانند.

الزهار گفت: شایسته بود که برخی از اعراب به جای کمک مالی به رژیم صهیونیستی از مقاومت‌های عربی حمایت کنند و همچنین آنها می‌بایست به جای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر روابط خود را با مقاومت فلسطین، سوریه، لبنان عادی می‌کردند.

وی تاکید کرد که محور مقاومت باید متحد و یکپارچه شده و رژیم‌های مزدور ساقط شوند.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در ادامه تصریح کرد که رژیم اشغالگر صهیونیستی برای ادامه حضور خود و از بین بردن مقاومت فتنه‌ها را اختراع کرد.

الزهار تاکید کرد که صبح پیروزی با وجود همه تجاوزهای رژیم صهیونیستی و توطئه‌های دشمنان خواهد آمد.

این عضو حماس اظهار داشت:  کسانی که به دشمنان ما که فرزندان ما را می‌کشند پول می‌دهند جنایتکار هستند. اقدام شهروندان سوری در جولان اشغالی الگویی برای مقاومت است و باید توسعه یابد.

رژیم صهیونیستی امروز از برگزاری انتخاباتی غیرقانونی  برای انتخابات روسای شوراها و اعضای شوراهای شهر در شهر اشغالی قدس و ارتفاعات جولان خبر داد.

این در حالی است که مناطق مختلف جولان اشغالی از جمله شهرک "مجدل شمس" روزهای گذشته و امروز شاهد تظاهرات گسترده در اعتراض به آغاز انتخابات موسوم به "شوراهای محلی" از سوی رژیم صهیونیستی بود.

ساکنان جولان اشغالی سوریه شامگاه جمعه نیز در میدان مجدل شمس تحصن کرده و ضمن به اهتزاز در آوردن پرچم سوریه سیاست‌های یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها