کد خبر 29719

دادستان کل عربستان سعودی وارد سرکنسولگری این کشور در استانبول شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «سعود بن عبدالله بن مبارک المعجب» دادستان کل عربستان سعودی در چارچوب تحقیقات درباره قتل «جمال خاشقجی» منتقد ریاض وارد سرکنسولگری این کشور در استانبول شد.

«سعود بن عبدالله بن مبارک المعجب» دادستان کل عربستان ساعاتی پیش بار دیگر برای دیدار مجدد با «عرفان فیدان» دادستان کل استانبول به دادگاه وارد شده بود.

این درحالی است که منبع آگاه در دفتر دادستانی کل ترکیه دیروز درباره دیدار اول آنها گفته بود: نشست با دادستان کل عربستان در موضوع قتل خاشقجی رضایت‌بخش نبود. دادستان کل عربستان در این دیدار اظهارات ۱۸ متهم پرونده را در اختیار طرف ترکیه ای خود قرار نداده است.

به گزارش مهر؛ جمال خاشقجی روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی و سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پُست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد. 

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل ۱۵ مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند. 

عربستان سعودی روز شنبه ۲۰ اکتبر جاری طی بیانیه‌ای کشته‌شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد.

دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده است که خاشقجی بعد از «درگیری» با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری «فوت» کرده و ۱۸ شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند!

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها