کد خبر 29694

یک مقام ارشد کلمبیایی در گفتگو با روزنامه برزیلی گفته است کلمبیا از حمله نظامی به ونزوئلا قاطعانه دفاع می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، دولت کلمبیا آمادگی خود را برای حمله نظامی به ونزوئلا اعلام کرد.

یک مقام ارشد دولت کلمبیا در گفتگو با روزنامه مشهور «فویا دِ اس. پائولو» برزیل گفته اگر «ژایر بولسونارو» رئیس‌جمهور جدید برزیل به دنبال حمله نظامی به ونزوئلا و سرنگونی دولت کنونی آن باشد، قطعاً کلمبیا از این اقدام حمایت خواهد کرد.

«ژایر بولسونارو» روز یکشنبه در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل با کسب 55/7  درصد آراء به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور انتخاب شد. «بولسونارو» که به «ترامپ برزیل» مشهور است، نماینده جریانهای راست افراطی برزیل است و آشکارا از شکنجه و آزادی حمل سلاح دفاع می‌‎کند. وی مخالف تساوی حقوق زن و مرد است.

این مقام ارشد کلمبیایی که نخواسته نامش فاش شود در اظهاراتی مداخله‌جویانه افزود:« اگر دونالد ترامپ یا بولسونارو نخستین کسانی باشند که پس از حمله نظامی پا به خاک ونزوئلا می‌گذارند، بدون شک بی هیچ معطلی نفر بعدی رئیس‌جمهور کلمبیا خواهد بود».

به نوشته وب‌سایت «کلمبیاریپورتس»، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، طی سالهای گذشته بارها دولتهای آمریکا و کلمبیا را به توطئه نظامی علیه این کشور متهم کرده است. بسیاری از کشورهای منطقه و جهان  قاطعانه حمله نظامی به ونزوئلا را محکوم و آن را اقدامی غیرقانونی می‌دانند.

اواسط شهریورماه روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز نیز در گزارشی تفصیلی از طرح محرمانه برخی افسران ارتش ونزوئلا و دولت ترامپ برای سرنگونی نیکلاس مادورو و دولت قانونی ونزوئلا پرده‌برداری کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها