کد خبر 27962

انور ابراهیم در انتخابات فرعی که با هدف بازگشت وی به پارلمان برگزار شده بود با اکثریت آرا پیروز شد و با این اقدام یک گام دیگر به سمت کرسی نخست وزیری مالزی نزدیکتر شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، انور ابراهیم در انتخابات فرعی که با هدف بازگشت وی به پارلمان برگزار شده بود با اکثریت آرا پیروز شد و با این اقدام یک گام دیگر به سمت کرسی نخست وزیری مالزی نزدیکتر شد

این پیروزی به معنی بازگشت انور به زندگی سیاسی تنها 5 ماه بعد از رهایی از زندان است. نکته جالب حضور ماهاتیر محمد و انور ابراهیم زیر یک پرچم بعد از 20 سال اختلاف با یکدیگر است.

انور که در 20 سال گذشته چهره جنبش اصلاح طلب مالزی بوده اکثریت 23500 رای گرفته شده برای کرسی منطقه پورت دیکسون را کسب کرد.

وی در همایش پیروزی خود به حامیانش گفت: اصلاحات در یک ماه یا چهارماه یا یک سال پایان نمی یابد. اصلاحات به معنی تصفیه و آزادسازی رسانه‌ها، بیرون کردن فساد و تبدیل رفتار اخلاقی به یک فرهنگ در سیاست است.

در ماه می ماهاتیر 93 ساله که هدایت ائتلاف اتحاد امید را برعهده داشت در انتخابات سراسری موفق به شکست نجیب رزاق شد و به حکومت این سیاستمدار 61 ساله پایان داد.

انور ابراهیم در آن زمان در زندان به سر می‌برد و قادر به حضور در این رقابت نبود اما ائتلاف وی با ماهاتیر کلید پیروزی در این انتخابات بود. انور ابراهیم بعد از پیروزی ماهاتیر محمد مشمول عفو سلطنتی شد. ماهاتیر نیز بعد از بازداشت نجیب رزاق، نخست وزیر سابق مالزی قول داده که بعد از دو سال از قدرت کناره گیری کرده و راه را برای حضور انور به عنوان هشتمین نخست وزیر کشور فراهم کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها