کد خبر 27953

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: توقف پرتاب بالن‌های آتشین توسط شهروندان فلسطینی و عدم آتش زدن لاستیک‌ها در اطراف شهرک‌های صهیونیست‌نشین را شرط ورود سوخت به نوار غزه دانست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: تا زمانی که خشونت‌ها در اطراف دیوار حائل در مرز با غزه  ادامه داشته باشد هیچ سوختی وارد این باریکه نخواهد شد.

لیبرمن توقف پرتاب بالن‌های آتشین توسط شهروندان فلسطینی و عدم آتش زدن لاستیک‌ها در اطراف شهرک‌های صهیونیست‌نشین را شرط ورود سوخت به نوار غزه دانست.

نوار غزه از 12 سال قبل تحت محاصره رژیم صهیونیستی است و این محاصره از حدود دوماه قبل تشدید شده است و شهروندان غزه با اوضاع اقتصادی و انسانی دشواری روبرو هستند که نیازمند دخالت فوری مجامع بین‌المللی برای نجات دو میلیون انسان در این باریکه است.

این در حالی است که فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند. آن‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون بیش از 204 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و حدود 20 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها