کد خبر 27870

منتقدان ترامپ مطرح کردند

منتقدان ترامپ در واکنش به اقدامات وی در راستا تشدید قوانین برخورد با معترضان در برابر کاخ سفید و سایر مکان های مهم و حساسگفتند این اقدام وی در راستای سرکوب آزادی بیان است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که دولت ترامپ قصد دارد پیشنهاداتی را برای تشدید قوانین برخورد با معترضان در برابر کاخ سفید و سایر مکان های مهم و حساس در واشنگتن ارائه دهد، مخالفان و منتقدان بر این باورند که این اقدام دولت ترامپ با هدف سرکوب آزادی بیان است.

بر اساس این گزارش طرح پیشنهادی دولت ترامپ موسوم به "نشنال پارک سرویس" شامل مسدود کردن اطراف کاخ سفید به روی معترضان است. بر اساس این طرح، معترضانی که هیچ گونه مجوزی ندارند، اجازه تجمع در اطراف ساختمان کاخ سفید را نخواهند داشت.

دولت ترامپ در توجیه این طرح اعلام کرده است : این طرح موجب ایجاد شفافیت بیشتر برای افکار عمومی درباره این مساله خواهد شد که اعتراضات چگونه و در چه مکان هایی اجازه برپایی خواهند داشت تا از این طریق همگرایی فرهنگی و تاریخی این اماکن حفظ شود.

ولی معترضان و مخالفان این طرح معتقدند که دولت ترامپ قصد سرکوب کردن آزادی بیان را دارد.

مارا ورهایدن هیلارد مدیر کل صندوق عدالت مدنی آمریکا در این باره گفت: گرچه اکثر اقدامات اخیر دولت آمریکا با هدف سرکوب اعتراضات تحت پوشش طرح نشنال پارک سرویس بوده ولی تلاش های ترامپ در این زمینه مهمتر است. تبعات این طرح بسیار بزرگ و مهم خواهد بود. تاکنون چنین تلاش چشمگیری برای اصلاح این قوانین وجود نداشته است. تصور نمی کنم شکی وجود داشته باشد که این تلاش ها برای بازنگری و اصلاح قوانین با هدف محدود کردن توانایی مردم برای نشان دادن اعتراضات شان باشد.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها