کد خبر 27858

وزیر خزانه داری آمریکا از شرکت در نشست اقتصادی ریاض خبر داد، وی صریحا اظهار کرده بود که برنامه هایم را تغییر نمی‌دهم و هنوز هم می‌خواهم در این نشست حضور داشته باشم.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،  به نقل از خبرگزاری فرانسه، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست سالانه صندوق بین‌المللی پول در بالی اندونزی گفت: به طور حتم به دنبال اعلام ابراز نگرانی درباره وضعیت ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودی هستم. ما به دنبال دریافت نتایجی درباره تحقیقات هستیم.

وی همچنین اعلام کرد که برنامه‌های مربوط به حضور در کنفرانش ریاض موسوم به "داووس در صحرا" را که پس از نشست جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در ۲۳ تا ۲۵ اکتبر ۲۰۱۸ برگزار می‌شود،‌ تغییر نمی‌دهد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا افزود: پاسخ من این است؛ برنامه هایم را تغییر نمی‌دهم و هنوز هم می‌خواهم در این نشست حضور داشته باشم.

این اظهارات از سوی وزیر خزانه داری آمریکا در حالی مطرح شده که دولت ریاض امروز اتهامات درباره به قتل رسیدن این روزنامه نگار در داخل کنسولگری عربستان در استانبول توسط ماموران سعودی را رد کرده و آنها را اتهامات دروغ و بی پایه و اساس می‌داند.

در همین حال برخی از رسانه‌های مطرح جهانی شرکت در کنفرانس عربستان را بایکوت کرده‌اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها