کد خبر 27675

پرواز یکی از هواپیما‌های شرکت کننده در عملیات ربایش خاشقجی از فرودگاه مصر، گمانه‌زنی‌ها درباره مشارکت سازمان‌های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، یکی از هواپیما‌هایی که در انتقال عوامل شرکت کننده در عملیات ربایش جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی نقش داشته، از فرودگاه مصر به پرواز درآمده و در فرودگاه استانبول به زمین نشسته است که همین امر گمانه‌زنی‌ها درباره مشارکت سازمان‌های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

گونتای شیمشک، نویسنده پایگاه اینترنتی خبر ترک نوشت: دو فروند هواپیمای سعودی در دوم اکتبر در فرودگاه آتاتوروک استانبول به زمین نشستند. یکی از هواپیما‌ها که به جز خلبان و کمک خلبان سرنشین دیگری نداشته است از مصر به پرواز درآمد و در فرودگاه استانبول فرود آمد و دیگری با ۹ نفر سرنشین که همگی از نیرو‌های اطلاعاتی عربستان سعودی بودند، در فرودگاه استانبول به زمین نشست. هواپیما‌ها متعلق به شرکت هواپیمایی سعودی (SPA) هستند.  

او افزود: هواپیمایی که از مصر پرواز کرده بود ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت ترکیه با شش نفر سرنشین بازگشت. هواپیمای دیگر در ساعت ۲۲ به وقت ترکیه با ۹ نفر سرنشین به ریاض بازگشت. بدین ترتیب در روز ناپدید شدن خاشقجی، ۱۵ نفر از نیرو‌های اطلاعاتی سعودی از ترکیه خارج شده اند. امنیت فرودگاه چمدان‌های آن‌ها را به صورت معمولی کنترل کرده است و با مورد مشکوکی روبرو نشده است.

سازمان اطلاعاتی ترکیه، میت همه افراد اطلاعاتی سعودی که وارد این کشور شده و از آن خارج شدند را شناسائی کرده است. کانال تلویزیونی خبر ترک تصاویر ورود و خروج این افراد را امروز پخش کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها