کد خبر 27595

دستگاه‌های ذیربط ترکیه فهرست اتهامی علیه 7 تن از کسانی که در ربودن جمال خاشقجی نویسنده منتقد سیاست‌های رژیم سعودی دست داشتند آماده کرده است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، منابع شبکه خبری الجزیره اعلام کردند که دستگاه‌های ذیربط ترکیه فهرست اتهامی علیه 7 تن از کسانی که در ربودن جمال خاشقجی نویسنده منتقد سیاست‌های رژیم سعودی دست داشتند آماده کرده است.

از سوی دیگر یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرده است که در روز ربوده شدن خاشقجی، دولت ترکیه هواپیمایی را که از عربستان به استانبول آمد مورد بازرسی قرار داد.

رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کردند که پلیس این کشور مناطقی را که ماشین‌های کنسولگری عربستان بعد از ربوده شدن خاشقجی به آنجا رفته‌اند مشخص کرده‌اند.

جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.‎

دولت ترکیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد که داداستان کل این کشور و معاون وی را برای انجام اقدامات لازم در خصوص کنسولگری عربستان در استانبول کرد انتخاب کرده است.

 

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها