کد خبر 27552

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در پاسخ به خبرنگاران در خصوص شروط تحویل اس 300 گفت: این سامانه موشکی به طور کامل به سوریه تحویل داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از سایت النشرة، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره شروط تحویل اس ۳۰۰ به سوریه پاسخ این سوال را به وزارت دفاع کشورش محول کرد و گفت: این وزارتخانه باید در این باره پاسخ بدهد.

پسکوف تنها اظهار داشت، این سامانه‌های موشکی به طور کامل به سوریه تحویل داده شده‌اند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه پیشتر در نشستی با اعضای شورای امنیتی روسیه اعلام کرده بود: ما برخی اقدامات برای تقویت سامانه‌های پدافند هوایی سوریه را که حمایت از نظامیان ما هدف اصلی آنهاست، آغاز کردیم و طبق دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه کار ارسال اس ۳۰۰ را به اتمام رساندیم.

شویگو گفت: این سامانه شامل ۴۹ واحد تجهیزات مختلف شامل رادارها، سیستم‌های اصلی شناسایی، ابزارهای کنترلی و چهار آتشبار است.

وزیر دفاع روسیه افزود: برای ایجاد سیستم کنترلی یکپارچه برای این سامانه دفاعی نیز ما کار ارسال تجهیزات لازم برای آن را آغاز کرده‌ایم و تمامی کارهای مربوطه را به همراه آماده‌سازی و آموزش کادر و نیز نصب و راه‌اندازی آن در یک شبکه یکپارچه تا تاریخ ۲۰ اکتبر به اتمام خواهیم رساند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها به نظامیان سوریه آغاز شده‌اند، مدت سه ماه را زمان مطلوبی برای این آموزش‌ها دانست.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها