کد خبر 27495

خالد بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا در مصاحبه با واشنگتن پست در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی گفت محال است که چنین جنایتی از سوی کارمندان کنسولگری مخفی شود و ما بی‌اطلاع از این موضوع باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خالد بن سلمان، شاهزاده عربستانی و سفیر این کشور در آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه‌ واشنگتن پست برای اولین بار افشا کرد، در طول سال گذشته که خاشقجی به صدای مخالف مسؤولان عربستان تبدیل شده بود، با او در ارتباط بوده است.

این شاهزاده عربستانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: سال گذشته شخصا با خاشقجی گفت‌وگو کردم، همچنین ما پیام‌هایی را با یکدیگر ردوبدل کردیم.

خالد بن سلمان درباره برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد کشته شدن خاشقجی در داخل کنسولگری کشورش اظهار کرد: محال است که چنین جنایتی از سوی کارمندان کنسولگری مخفی شود و ما بی‌اطلاع از این موضوع باشیم.

وی بار دیگر تاکید کرد: دوربین‌های مدار بسته موجود در کنسولگری اتفاقات روز ورود خاشقجی به این ساختمان را ثبت نکرده‌اند.

سفیر عربستان در آمریکا با خودداری از ورود به جزئیات این پرونده تاکید کرد: نمی‌خواهم تاثیری بر روند تحقیقات جاری بگذارم، گمانه‌زنی‌ها نیز کمکی به ماموریت هیئت ما نمی‌کنند.

این مسؤول عربستانی در پایان، گفت‌: خاشقجی که پیشتر چهره‌ای نزدیک به خاندان حاکم در عربستان بود، همواره انتقاداتش علیه رهبری عربستان صادقانه بوده است.

فرید راین روزنامه‌نگار واشنگتن پست در این گفت‌وگو. ضمن ابراز نگرانی از ناپدید شدن خاشقجی گفت: واشنگتن پست متعهد به افشای واقعیت است و اگر تحقیقات نشان دهند که دولت عربستان در این موضوع مداخله‌ای دارد این رسانه آن را همانند حمله علنی به یکی از روزنامه‌نگارانش محسوب خواهد کرد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها