کد خبر 27438

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفته است که منطقه عاری از سلاح در استان ادلب مشخص شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در تاریخ ۱۷ سپتامبر در دیداری در شهر سوچی روسیه اقدام به امضای یک توافق بر سر تشکیل یک منطقه عاری از سلاح به طول ۹ تا ۱۲ مایل در استان ادلب تا تاریخ ۱۵ اکتبر کردند.

ورشینین امروز دوشنبه اظهار کرد: مرزهای منطقه عاری از سلاح اکنون تعیین شده‌اند.

به گفته این دیپلمات روسیه، "ارتباطات، همکاری و روابط بسیار خوب میان ارتش ترکیه و روسیه برقرار شده است".

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: رهبران دو کشور بعد از امضای این سند چند بار با یکدیگر دیدار کردند.

ورشینین افزود، ترکیه با جدیت مشغول تفکیک شبه نظامیان تندرو از مخالفان مسلح در ادلب سوریه بوده و روسیه امیدوار است که این تلاش‌ها نتیجه بخش باشند.

او خاطر نشان کرد: بر طبق این سند طرف ترکیه‌ای وظیفه‌ بزرگی پیدا کرده است. ما دارای ارتباطات نظامی ودیپلماتیک هستیم و می‌دانیم که طرف ترکیه‌ای با جدیت درگیر این کار است. ما می‌خواهیم این تلاش‌ها نتایج خوبی به بار بیاورند چون صادقانه باید گفت که مساله تفکیک تروریست‌ها از مخالفان مسلح که نهایتا باید یک راه حل سیاسی را انتخاب کنند، یک مساله بسیار پیچیده است.

ورشینین تصریح کرد: بعد از تحویل سامانه‌های اس ۳۰۰ به سوریه وضعیت به نفع کسانی که خواهان خصومت علیه این کشور نیستند، تغییر می‌کند.

معاون وزیر خارجه روسیه ادامه داد: انتقال این سامانه‌ها به سوریه به دستور پوتین انجام گرفته و توانمندی‌های دفاعی سوریه خاصه دفاع هوایی این کشور را تقویت خواهد کرد و به اعتقاد من آن برای ثبات اوضاع بهترین راه حل است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها