کد خبر 27436

«وانگ کی شان» یکی از نزدیکترین اشخاص به شی جینپینگ و همچنین یکی از استراتژیست های ارشد دولت چین قصد دارد برای شرکت در کمیته نوآوری مشترک چین و اسرائیل به اراضی اشغالی سفر کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شبکه المیادین، وانگ کی‌شان، معاون رئیس جمهور چین ۲۲ اکتبر در راس هیاتی از وزرای چینی سفری سه روزه به اراضی اشغالی خواهد داشت. او قرار است در این سفر در کمیته نوآوری مشترک چین-اسرائیل شرکت کند.

این چهارمین باری است که کمیته نوآوری مشترک چین-اسرائیل تشکیل می شود که ریاست آن را در طرف اسرائیلی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر عهده دارد.

کی‌شان یکی از چهره‌های بسیار نزدیک به شی جینپینگ، رئیس جمهور چین و یکی از شخصیت‌های اصلی در دولت چین و نیز شخصیت برجسته‌ای در زمینه روابط خارجه به ویژه روابط با دولت آمریکا است.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت امروز (دوشنبه) نوشت، این اولین سفر یک مسئول چینی در این سطح به اسرائیل در ۱۸ سال گذشته است. جیانگ زمین، رئیس جمهور اسبق این کشور در سال ۲۰۰۰ سفری به اراضی اشغالی داشت.

کمیته نوآوری چین-اسرائیل در سال ۲۰۱۴ با هدف توسعه همکاری‌ها میان دو طرف و ساخت طرح‌های جدیدی در زمینه اقتصاد و تجارت راه‌اندازی شد.

صادرات رژیم صهیونیستی به چین در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۸ حدود ۶۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. مجموع صادرات سال ۲۰۱۷ این رژیم به چین ۲.۱۴ میلیارد دلار بود اما در سال ۲۰۱۸ به ۳.۵ میلیارد دلار افزایش یافت.

همچنین میزان صادرات چین به اراضی اشغالی نیز در سال جاری میلادی ۱۰ درصد افزایش یافت و از ۴.۴۵ میلیارد دلار در سال گذشته میلادی به ۴.۸۹۳ میلیارد دلار رسید.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها