کد خبر 26033

در کنفرانس سالانه حزب کارگر انگلیس در لیورپول

حزب کارگر انگلیس در کنفرانس سالانه خود موضوع بریگزیت را مورد بررسی قرار داد و اعلام کرد که اگر شروط حزب کارگر انگلیس در توافق بریگزیت ترزا می محقق نشود این حزب در پارلمان علیه بریگزیت رأی خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری فرانسه، کنفرانس سالانه حزب کارگر انگلیس در حالی در بندر لیورپول برگزار شد که این حزب شاهد تغییر عمده در سیاست های حزب کارگر است که از آن به عنوان چرخش مداخله گرایانه یاد می‌کنند. یکی از مواردی که در این کنفرانس سالانه به بحث و بررسی گذاشته شد، موضوع بریگزیت بود.

«کایر استرامر» سخنگوی بریگزیت در کنفرانس سالانه حزب کارگر گفته است که برگزاری یک رفراندوم دیگر حول رابطه بین بریتانیا و اتحادیه اروپا می تواند یک گزینه باشد.

استرامر همچنین اعلام کرد که حزب کارگر می تواند برای از بین بردن موانع بریگزیت به انتخابات عمومی متوسل شد و در صورتی که این اتفاق نیفتد می توان به یک رفراندوم دیگر حول رابطه بریتانیا با اتحادیه اروپا فکر کرد.

سخنگوی بریگزیت همچنین گفته است که اگر توافق ترزا می با اتحادیه اروپا انتظارات حزب کارگر را برآورده نکند، و احتمالا همین اتفاق هم خواهد افتاد، این حزب در پارلمان علیه این توافق رأی خواهد داد.

این عضو بلندپایه حزب کارگر همچنین اعلام کرد که اگر پارلمان علیه توافق «ترزا می» رأی بدهد و یا اینکه ترزا می نتواند به یک توافق جامع با بروکسل برسد این پایان بحث و گفتگو نیست.

رویترز همچنین به نقل از حزب کارگر انگلیس نوشته است که این حزب 6 شرط را برای هرگونه توافق بریگزیت بریتانیا با اتحادیه اروپا تعیین کرده است. این شروط در واقع تضمین‌کننده رابطه بریتانیا با اتحادیه اروپا هستند.  

 

ارسال نظر

تازه ها