کد خبر 25859

بعد از اعلام تعرفه های 10 درصدی آمریکا بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی و همچنین تعرفه های چین بر 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی، امروز صبح این تعرفه ها اجرایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تعرفه های اعلام شده دولت های آمریکا و چین علیه یکدیگر امروز دوشنبه اجرایی شد. 

چندی پیش دونالد ترامپ اعلام کرد که تعرفه 10 درصدی بر 200 میلیارد دلار از کالهای چینی اعمال خواهد کرد و شرکت ها تا پایان سال  فرصت دارند خود را مطابق شرایط جدیدی تجاری وفق دهند چرا که تا پایان سال میزان این تعرفه ها به 25 درصد افزایش خواهد یافت. 

چین نیز به تلافی بر 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی تعرفه اعمال کرد و امروز آن را اجرایی کرد. دونالد ترامپ گفته بود در صورتی که چین این تعرفه ها را تلافی کند در مرحله سوم بر 267 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تعرفه اعمال خواهد کرد که معدل کل واردات آمریکا از چین می باشد. 

چین آمریکا را به قلدری تجاری متهم کرد که قصد دارد با اعمال تعرفه و ایجاد رعب و وحشت تجاری سیاست های اقتصادی در جهان را به نفع خود به پیش ببرد. 

مایک پومپئو در واکنش به اجرایی شدن تعرفه های آمریکا بر چین در مصاحبه با فاکس نیوز گفته است که زیان و ضرر شرکت های آمریکایی از این تعرفه ها موقتی است و در نهایت آمریکا پیروز این جنگ تجاری خواهد بود. 

دولت چین همچنین به سایر شرکای خود در اروپا اعلام کرد که آنها نیز ممکن است از جنگ تجاری و تعرفه های اعمال شده توسط ترامپ بر کالاهای چینی متأثر شوند. 

با تلافی تحریمها توسط دولت چین اکنون انتظار می رود که ترامپ مرحله سوم تعرفه ها علیه کالاهای چینی را به اعلام کند که شامل 267 میلیارد دلار واردات آمریکا بر چین خواهد بود. 

 

 

ارسال نظر

تازه ها