کد خبر 25077

یکی از مسئولین وزارت خارجه آمریکا خبر داد که این کشور برای مذاکره با کره شمالی در اواخر ماه میلادی جاری برنامه ای ندارد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، یک مقام وزارت خارجه آمریکا امروز (یکشنبه) گفت، ایالات متحده هنوز طرحی برای مذاکره با کره‌شمالی در حاشیه نشست اواخر ماه جاری میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این مقام آمریکایی در گفت‌وگو با سرویس خبری مستقر در واشنگتن موسوم به رادیو آسیای آزاد (RFA) تصریح کرد: تا به الان هیچ‌گونه برنامه‌ریزی انجام نشده است.

این مقام به سوالی درباره احتمال دیدار مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با کیم یونگ-چول، مقام ارشد حزب کمونیست کره‌شمالی حین گردهمایی سازمان ملل پاسخ داد. انتظار می‌رود کیم ریاست هیئت پیونگ‌یانگ به این نشست‌ها را بر عهده داشته باشد.

پامپئو و این مقام کره‌شمالی اصلی‌ترین بازیگران همکاری پیونگ‌یانگ-واشنگتن قبل و بعد از نشست ۱۲ ژوئن سنگاپور میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی هستند.

اکنون این مساله در کانون توجه قرار داد که طرفین چه زمانی قرار است مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای را در بحبوحه پیشرفت بسیار کند پس از این نشست، از سر بگیرند. احتمال دارد مذاکرات بین دو کره که در روزهای آتی در پیونگ‌یانگ برگزار می‌شود، باعث عبور از موانع شود.

رادیو آسیای آزاد پیشتر گزارش داده بود، یک مقام کره‌شمالی در حد وزیر قرار است ۱۹ سپتامبر در جلسه سازمان ملل سخنرانی کند.

منبع : انتخاب 

ارسال نظر

تازه ها