کد خبر 25044

شرکت‌های برق آمریکا اعلام کردند در پی ورود توفان سهمگین فلورنس به سواحل شرقی آمریکا برق بیش از ۹۷۴ هزار خانه و اماکن تجاری در ایالت کارولینای شمالی و جنوبی قطع شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،شرکت‌های برق آمریکا اعلام کردند در پی ورود توفان سهمگین فلورنس به سواحل شرقی آمریکا برق بیش از ۹۷۴ هزار خانه و اماکن تجاری در ایالت کارولینای شمالی و جنوبی قطع شده است.

توفان فلورنس روز جمعه کارولینای آمریکا را در نوردید و باعث شکسته شدن درختان و جاری شدن سیل در این منطقه شد. در نتیجه این توفان وحشتناک تاکنون ۵ نفر در کارولینای شمالی کشته و صد‌ها نفر به دام افتاده اند و عملیات نجات نیز همچنان ادامه دارد.

با وجود اینکه از شدت باد‌های این توفان کاسته شده است، کارشناسان پیش بینی کرده اند که توفان فلورنس در چند روز آینده مناطق بیشتری از کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی را در آب فرو خواهد برد.

با اینکه مقامات فدرال آمریکا ابراز اطمینان کردند وضعیت شش نیروگاه هسته‌ای این کشور که در مسیر توفان فلورانس قرار دارند، ایمن است با این حال کارشناسان زیاد در این باره مطمئن نیستند و هشدار دادند سیل و باران‌های شدید ناشی از این توفان می‌تواند استحکامات این نیروگاه‌ها را از بین ببرد.

توفان فلورنس یکی از قدرتمندترین توفان‌ها در سه دهه اخیر در سواحل کارولینای آمریکا محسوب می‌شود. آخرین باری که توفانی با این شدت در کارولینای جنوبی رخ داد توفان هوگو در سال ۱۹۸۹ بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها