کد خبر 25042

یک منبع اگاه گفت که در جریان عملیات دفاعی نیروهای یمنی یک خودروی نظامی متجاوزان منهدم و یک پهپاد جاسوسی آنها سرنگون شد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حمله مزدوران ارتش سعودی به کوه "الشبکه" در شرق "الدود" واقع در جیزان را دفع کردند که در پی این عملیات شماری از مزدوران به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

یک منبع نظامی گفت که در جریان این عملیات دفاعی نیروهای یمنی یک خودروی نظامی متجاوزان منهدم و یک پهپاد جاسوسی آنها سرنگون شد.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با انجام عملیاتی منحصر به فرد موفق شدند برخی از نقاطی را که مزدوران در استان البیضاء به تسلط خود در اورده بودند آزاد کنند.

یک منبع نظامی گفت که در پی این عملیات نیروهای یمنی شماری از مزدوران کشته و زخمی شده و تلاش آنها برای تسلط مجدد بر این مناطق بی‌ثمر ماند.

نیروهای یمنی همچنین به برخی از مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در شرق و غرب شبکه "صباح" در "ذی ناعم" در استان البیضاء حمله کردند که در پی آن شماری از مزدوران به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

سقط قتلى وجرحى فی صفوف المرتزقة إثر عملیة هجومیة على مواقعهم غرب التحیتا بالساحل الغربی.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در غرب "التحیتا" در ساحل غربی را نیز هدف خود قرار دادند که در پی این عملیات یک خودروی نظامی منهدم شد.

از سوی دیگر نیروهای یمنی یک خودروی نظامی متجاوزان و مزدوران را در "الفازه" واقع در ساحل غربی این کشور منهدم کردند که تمام سرنشینان این خودرو به هلاکت رسیدند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو خودروی زرهی را در "موشج" در "الخوخه" واقع در ساحل غربی این کشور منهدم کردند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها