کد خبر 25038

رای الیوم در مطلبی نوشت

رای الیوم در مطلبی نوشت طرز فکر تروریستی رئیس‌جمهور آمریکا و سیاست‌های قلدرمآبانه‌اش در نهایت به صف‌آرایی نیروهای مقاومت در برابر تصمیمات وی خواهد انجامید.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، روزنامه اینترنتی رای الیوم در یادداشتی به قلم بسام ابوشریف آورده است: دونالد ترامپ تصور می‌کند این جهان بازار عرضه و تقاضاست و سیاست بین‌المللی صرفا تعاملات بین کشورها و قراردادهای بین شرکت‌هاست. شاید این نظریه سطحی در کشورهای معین و مشخصی عملا در حال اجرا باشد، اما قطعا با خواسته های ملت های ستمدیده که برای پایان دادن به چپاول آمریکا با استفاده از نیروی نظامی و تاراج ثروت کشورها مبارزه می کنند و نیز ملت هایی که به آزادی و حق تعیین سرنوشت امیدوارند، تناقض دارد.

در ادامه مطلب آمده است: ملت فلسطین همزمان هدف دو عملیات قرار دارد: عملیات استعماری که در حال توسعه شهرک هاست و بذر آن را استعمارگران غربی در سرزمین و وطن فلسطین کاشته اند و عملیات غارت و سرقت آشکار که نه تنها شامل ثروت های گاز و نفت و سیمان و غیره می شود، بلکه سرزمین فلسطین را هدف قرار داده است به گونه ای که همه مردم را به سمت فداکاری برای مقابله با این حمله مرتجعانه سوق داده است.

ترامپ همه قوانین، عرف و حقوق بین المللی را که توسط جامعه جهانی تصویب شده است زیر پا گذاشت و تصمیماتی گرفت که گمان می کند به واسطه اصل خصمانه شهرک سازی اجرا خواهد شد. این اصل مانند یک نظام نژادپرستانه همه غیریهودی ها را از کل حقوق خود محروم می کند و قدس را به سرقت برده، به صهیونیست ها می بخشد. او این قاعده را برای هدف قرار دادن ارتش های عربی به کار می برد که ممکن است خطری برای امنیت اسرائیل باشند. در یمن و سوریه و لیبی و عراق جنایت هایی مرتکب شده است و می شود تا اسرائیل بتواند بر حکومت های عربی مانند عربستان که حول محور آمریکا می چرخند، تسلط یابد.

اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی ترامپ باعث نمی شود این تصمیمات عملی شوند بلکه موجی از خشم را در واکنش به این تجاوز آشکار به حقوق ملت عربی فلسطین به راه می اندازد و آحاد امت ما را آماده رویارویی با این حمله وحشیانه علیه ملت عربی فلسطین می کند. طولی نخواهد کشید که نیروهای مقاومت در برابر تصمیمات ترامپ بایستند. او باید بداند با کارهای خود شهروندان آمریکایی و صهیونیست ها و نیز تمام کسانی را که استعمارگران برای حکومت بر ملت های عربی بدون در نظر گرفتن خواست و اراده آنها انتخاب کرده اند، در سراسر جهان در معرض خطر قرار می دهد.

در ادامه این مطلب آمده است رئیس جمهوری مانند ترامپ که فکر ترور رهبران مبارز مانند مادورو و بشار اسد را در سر دارد باید بداند این بازی به خودش باز می گردد. ما هم باید بدانیم که طرز فکر او تروریستی و سیاست هایش قلدر مآبانه است اما این رفتار، وی را از خشم مردم ما در امان نخواهد داشت.

 

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها