کد خبر 24992

عهد التمیمی و خانواده اش که قصد داشتند به اروپا و ایران سفر کنند تا خاطرات خود را زندانی شدن عهد و همچنین تجربیات خود از دوران اسارت عهد در زندان های اسرائیل بیان کنند با ممنوع الخروج شدن خود از جانب اسرائیل مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، باسم التمیمی، پدر عهد التمیمی، دختر مبارز فلسطینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اخبار الیوم گفت: ما قصد سفری اروپایی-عربی به منظور شرکت در فعالیت‌های مرتبط با مقاومت فلسطین و نیز تجربه هشت ماه زندان عهد را داشته‌ایم اما این رژیم چند ساعت قبل از سفر درحالی  که در مرز فلسطین و اردن آماده خروج از کرانه باختری بوده‌ایم به ما اعلام کرد تا اطلاع ثانوی ممنوع‌الخروج هستیم. رژیم اشغالگر درباره دلایل منع این سفر یا مدت آن چیزی نگفته است اما ما در تلاش هستیم تا به امان و از آنجا به ایران برویم و در فعالیت‌های مربوط به مسأله فلسطین شرکت کنیم و بعد از آن قرار است عهد میهمان شبکه العالم باشد تا به خاطر شجاعتش در برابر رژیم اشغالگر از او تقدیر شود.

به گزارش ایسنا، عهد التمیمی ، دختر مبارز فلسطینی پیش از این در رابطه با امکان سفرش به ایران گفته بود: من پیامدهای سفر به ایران را به خوبی می‌دانم ممکن است دوباره به زندان برگردم اما زندان  مرا نمی‌ترساند، طبیعتا زندان سخت است اما نمی‌گذاریم به مانعی در برابر ما تبدیل شود.

عهد التمیمی، دختر قهرمان فلسطینی که رسانه‌ها از او به عنوان نماد مقاومت و سفیر جهانی انسانیت یاد می‌کنند پیش از این با دعوت معاونت برون مرزی صدا و سیما جهت حضور در ایران و شرکت در مراسم تجلیل از وی، قصد خروج از فلسطین و سفر به اروپا و سپس ایران را داشت که از سوی رژیم صهیونیستی، ممنوع الخروج شد.

روابط عمومی شبکه پرس تی وی آورده است، این در حالی بود که خانواده التمیمی اظهار کرده‌اند که مقامات دولت تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام اینکه عوامل رژیم صهیونیستی تهدید کرده‌اند در صورت خروج از فلسطین مشکلات بسیاری برای آنها پیش می‌آورند، به این خانواده گفته‌اند که رژیم صهیونیستی در عین حالی که رسما هیچ‌گونه مدرک و مستندی برای منع خروج آنها ارائه نمی‌کند اما در واقع به این وسیله ممنوع الخروجی آنها را اعلام کرده است.

رژیم صهیونیستی حتی از سفر این خانواده به اروپا نیز جلوگیری به عمل آورده است.

معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در نظر داشت تا در مراسمی به مناسبت سالگرد شهادت «مایا ناصر» خبرنگار پرس تی وی در سوریه، در روز سوم مهر ماه آتی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مایا ناصر و دیگر شهدای خبرنگار شبکه‌های این معاونت، از «عهدالتمیمی» نوجوان قهرمان فلسطینی و نماد مبارزه فلسطینیان علیه رژیم اشغالگر قدس تجلیل کرده و تعدادی از بهترین‌های مقاومت و مجاهدت رسانه‌ای در مناطق خطرخیز و کانون‌های بحران جهان از میان خبرنگاران این معاونت را معرفی کند.

در همین راستا از چندی پیش مقدمات سفر عهدالتمیمی و خانواده‌اش به اروپا و پس از آن به تهران در حال انجام بود اما با مانع تراشی و ممنوع الخروجی این خانواده از اراضی اشغالی، عملا امکان سفر عهد و خانواده‌اش به ایران منتفی شد که نشانگر هراس این رژیم از خروج حتی یک دختر نوجوان ۱۷ ساله از سرزمین‌های اشغال شده و افشای جنایات این رژیم در سطح بین‌المللی است.

در این سفر، قرار بود «عهد التمیمی» درباره مقاومت فلسطینیان و تجربه شخصی خود در دوران اسارتش در اسرائیل سخنرانی کند.

در این راستا به باسم و نریمان التمیمی،‌ عهد، دختر آزاده‌شان و نیز دو برادرش یعنی محمد و سلام اطلاع داده شده که نمی‌توانند اراضی اشغالی را ترک کنند.

پیش از این باسم التمیمی،پدر عهد التمیمی به شبکه اللواء گفت: آنها به ما اطلاع دادند که خانواده التمیمی ممنوع الخروج است در حالی که ما در مسیر اردن بودیم و قصد داشتیم از آنجا به اسپانیا و فرانسه برویم. چنین تصمیم و تصمیماتی از این دست هرگز اعضای خانواده التمیمی را از مبارزه مشروعشان به منظور داشتن زندگی شرافتمندانه و با عزت در سرزمین آزاد شده‌شان بازنمی‌دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، باسم التمیمی، پدر این دختر نوجوان اعلام کرد او و خانواده‌اش قصد داشتند صبح روز جمعه و از طریق اردن به چند کشور اروپایی و ایران سفر کنند تا در روز سوم مهرماه در مراسمی که قرار بود به منظور تجلیل از عهد التمیمی توسط معاونت برون مرزی صداوسیما در تهران برگزار شود شرکت کنند اما مقامات دولت خودگردان فلسطین به این خانواده گفته‌اند که اسرائیل آن‌ها را ممنوع الخروج کرده است.

دختر ۱۷ ساله نماد مقاومت فلسطینیان،  در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ در اوج  اعتراضات ماه‌های اخیر فلسطینیان نسبت به تصمیم دونالد ترامپ برای انتقال سفارت ایالات متحده به بیت المقدس و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل، به صورت یک سرباز اسرائیلی سیلی زد و دستگیر شد.

 تمیمی پس از تحمل هشت ماه زندان اخیرا آزاد شد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها