کد خبر 24923

ارتش آمریکا مراکز عملیاتی و پایگاه‌های جدیدی در شمال سوریه احداث می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،منابع خبری اعلام کردند ارتش آمریکا پایگاه نظامی جدیدی در جنوب شرق استان دیرالزور احداث می‌کند. این پایگاه نظامی نزدیک میدان نفتی العمر، بزرگترین میدان نفتی سوریه و در فاصله ۱۰ کیلومتری شرق رود فرات ساخته می‌شود.

ساخت این پایگاه نظامی به نظامیان آمریکایی اجازه می‌دهد تا بر جاده ارتباطی بین دو میدان نفتی التنک و العمر تسلط داشته باشند.

منابع خبری همچنین از تصمیم آمریکا برای توسعه پایگاه نظامی سرین در شمال شرق استان حلب و نزدیک جنوب شهر کوبانی که در کنترل یگان‌های مدافع خلق کرد‌های سوریه قرار دارد، خبر دادند. سرین دومین پایگاه بزرگ نظامیان آمریکایی در سوریه به شمار می‌رود و ارتش آمریکا از این پایگاه به عنوان فرودگاه برای بالگرد‌های نظامی خود استفاده می‌کند و رادار‌های ضد هوایی و بسیاری از سامانه‌های الکترونیکی خود را در این پایگاه مستقر کرده است.

منابع محلی تاکید کردند ایجاد مراکز و پایگاه‌های نظامی جدید آمریکا در سوریه که از ماه اوت آغاز شده است نشانه تمایل واشنگتن برای حضور طولانی مدت در منطقه است.

این منابع افزودند ارتش آمریکا همچنین امکانات نظامی در مناطق مسکونی در شرق و غرب شهر قامشلی ایجاد می‌کند.

گفتنی است آمریکا ساخت پایگاه‌های نظامی خود را در سوریه از ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ آغاز کرد. واشنگتن در ادامه، اقدام به استقرار دو پایگاه هوایی در نزدیکی شهر الحسکه و هشت مرکز عملیاتی در شهر‌های رقه و منبج در شمال سوریه کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها