کد خبر 24916

کارشناس مسائل غرب آسیا

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: ظرف هفته‌های آینده عملیات پاکسازی ادلب یا به صورت مسالمت‌آمیز و از طریق وادارکردن گروهک‌های تروریستی به تسلیم سلاح‌های خودشان یا از طریق حمله نظامی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، با اشاره به پراکندگی گروهک‌های تروریستی و نفوذ آنها در منطقه سویدا در جنوب سوریه و اهمیتی که برای قطع ارتباط گروهک‌های تروریستی بین سویدا و درعا وجود دارد، گفت: فعلا اولویت دولت سوریه پاکسازی مناطق جنوبی از بقایای گروهک‌های تروریستی است.


وی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح سوریه در پی آماده‌سازی خود برای حمله به ادلب هستند، افزود: با توجه به نشست اخیر روسای جمهوری ایران روسیه و ترکیه در تهران؛ هم‌اکنون رایزنی‌ها پیرامون ضرورت تسلیم گروهک‌های تروریستی و تحویل سلاح‌شان به دولت سوریه و عقب‌نشینی از ادلب مطرح است.

کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: به دلیل اینکه ترکیه تمایل دارد بدون عملیات نظامی، آزادسازی ادلب صورت بگیرد، هم اکنون نیرو‌های دولتی سوریه درصدد پاکسازی برخی گروهک‌های تروریستی در سویدا، درعا و حمص هستند تا در مرحله بعد پاکسازی ادلب را در دستور کار قرار دهند.

هانی‌زاده در عین حال گفت: ظرف هفته‌های آینده عملیات پاکسازی ادلب یا به صورت مسالمت‌آمیز و از طریق وادارکردن گروهک‌های تروریستی به تسلیم سلاح‌های خودشان یا از طریق حمله نظامی انجام می‌شود. دولت سوریه در حال حاضر این آمادگی را دارد که از طریق هجوم نظامی گروهک‌های تروریستی را از ادلب خارج کند.

 

 منبع: میزان

ارسال نظر

تازه ها