کد خبر 24841

بانک مرکزی آمریکا خبر داد

بانک مرکزی آمریکا از فشار شدید وارده بر شرکت ها و صنعتگران و تولیدکنندگان آمریکایی به خاطر تعرفه بالای واردات فلزات و سایر کالاها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از اسپوتنیک، بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد: تعرفه های اعمال شده توسط دولت آمریکا علیه واردات فلزات و سایر کالاها، موجب وارد شدن فشار شدید و گسترده‌ای بر شرکت های آمریکایی و صنعتگران و تولید کنندگان این کشور شده است.

بانک مرکزی آمریکا افزود: همه ایالات با فشار ناشی از افزایش قیمت واردات و مواد خام مورد نیاز روبرو شده‌اند به خصوص مصالح ساختماتی و حمل و نقل کالاها. افزایش قیمت کالاهای وارداتی به خصوص فشار زیادی را بر شرکت های صنعتی آمریکا وارد کرده است.

در برخی از ایالت های آمریکا انتظارات تورمی رو به افزایش است. هزینه مصالح ساختمانی در آمریکا طی ماه های اخیر با رشد فزاینده ای روبرو شده است که علت اصلی این مساله اعمال تعرفه های تجاری از سوی دولت ترامپ علیه واردات مواد خام و اولیه مورد صنعت ساختمان سازی است.

شرکت های آمریکایی به شدت نسبت به تغییر سیاست های تجاری دولت ترامپ ابراز نگرانی کرده اند. در بخش انرژی نیز فدرال رزرو آتلانتا اعلام کرده است که تعرفه های اعمال شده علیه واردات فولاد و آلومینیوم احتمالا بر توسعه پروژه های انرژی این ایالت تاثیر منفی خواهد داشت.

صادرکنندگان چوب و الوار در شمال غرب آمریکا نیز اعلام کرده اند که با کاهش تقاضا از سوی چین روبرو شده اند، پکن تعرفه واردات الوار و چوب از آمریکا را افزایش داده است.

سیاست‌های تحاری دولت ترامپ موجب شده است تا چین، مکزیک کانادا و اتحادیه اروپا تدابیر تلافی جویانه ای را علیه واردات کالا از آمریکا اعمال کنند. این تعرفه ها به خصوص بخش کشاورزی آمریکا را به شدت متضرر کرده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها