کد خبر 24829

به دنبال بهانه جدید تحریم

آمریکا که به هر بهانه ای می خواهد تحریم ها علیه ایران را شدت دهد این بار به حوادث اخیر پیش آمده در عراق اشاره کرد و ایران را یکی از عواملی دانست که در حمله به مکان های دیپلماتیک آمریکا در عراق نقش داشته است از این رو لوایح جدیدی از سوی ایالات متحده به سنا اعلام شد که بر اساس آن تحریم های جدیدی علیه کشورمان صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، قانونگذاران آمریکایی به بهانه آنچه "حمایت از گروه‌های مسلح عراقی" خوانده شده، اعلام کردند لوایحی را در مجلس سنا و نمایندگان برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران تنظیم کرده‌اند.

گفتنی است کاخ سفید بامداد چهارشنبه در بیانیه‌ای ضمن مقصر دانستن ایران در حملات اخیر علیه اماکن دیپلماتیک آمریکا در عراق، اعلام کرد از این پس هر حمله‌ای از سوی آنچه "شبه‌نظامیان عراقی حامی ایران" خوانده شده، علیه کنسولگری این کشور در بصره یا سفارت آن در بغداد صورت گیرد، ایران را مسئول می‌داند.

این فرافکنی در حالی صورت می‌گیرد که همسو با حملات اخیر به مراکز دولتی و اماکن دیپلماتیک در عراق، کنسولگری ایران در بصره نیز جمعه گذشته مورد تعرض افراد ناشناس قرار گرفت و چندین مقام عراقی از ارتباط عاملان این حمله با کنسولگری آمریکا خبر داده‌اند.

کاخ سفید در این بیانیه که «سارا سندرز» سخنگوی دولت آمریکا آن را قرائت کرد، مدعی شده است که در صورت تداوم حملات به کنسولگری آمریکا در بصره و سفارت این کشور در بغداد، ایران مسئول آسیب رسیدن به دیپلمات‌ها و دارایی‌های آمریکا در این دو شهر خواهد بود و این حملات، پاسخِ سریع و قاطع آمریکا را به دنبال خواهند داشت.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

تازه ها