کد خبر 24799

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و نیروی دریایی انگلیس مقابله با آنچه «تهدیدهای دریایی در منطقه» خوانده شده، از جمله شلیک موشک‌های سطح به سطح و مقابله با اهداف تندروی دریایی را تمرین می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،رسانه‌های خبری روز چهارشنبه از عملیات مشترک مین روبی نیروی دریایی آمریکا و نیروهای ائتلاف (انگلیس) در حوزه عملیاتی ناوگان پنجم نیروی دریای آمریکا مستقر در منطقه خبر دادند.

  به نوشته خبرگزاری «یونایتدپرس» این رزمایش برای آموزش و دفع تهاجم در نقاط مهم دریایی چون دریای مدیترانه، اقیانوس آرام و غرب اقیانوس هند صورت می‌گیرد.

 «اسکات استرنی» فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در منطقه  در بیانیه‌ای در همین زمینه گفت: «امنیت جمعی، رفاه مشترک را تضمین می‌کند، و این تمرین‌های مشترک که با شرکا و متحدان ما انجام می‌شود، به ما اجازه می‌دهد تمام طیف عملیات دریایی را تمرین کنیم.»

 آنطورکه اعلام شده، قرار است در این رزمایش شلیک موشک‌های سطح به سطح «ام .کا -60گریفین» و حمله به قایق‌های تندرو نیز تمرین شود.


موشک سطح به سطح گریفین

بر اساس این گزارش، هدف این رزمایش تمرکز بر «باب المندب»، نقطه کلیدی بین دریای سرخ و خلیج عدن عنوان شده است.

 فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا چند روز قبل نیز اعلام کرد که جنگنده‌های «اف-۳۵ » مستقر بر یک کشتی جنگی آمریکایی وارد حوزه استحفاظی ناوگان پنجم شده‌اند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها