کد خبر 24744

ایمن الظواهری رهبر القاهده در یک فایل صوتی ضمن احمق خولاندن ترامپ به دلیل به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از تمامی مسلمانان خواست که به مقابله با ترامپ برخیزند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از ارم نیوز، موسسه "السحاب" وابسته به القاعده فایل صوتی را از ایمن الظواهری رهبر این گروه همزمان با هفدهمین سالروز حملات یازده سپتامبر در آمریکا، منتشر کرد.

در این فایل ایمن الظواهری آمریکا را به حملات بیشتر تهدید کرد و از تمامی اعضا و حامیان القاعده در سرتاسر جهان خواست به مقابله با آمریکا بپردازند.

الظواهری گفت‌: آمریکا در سراسر جهان با مسلمانان دشمن است و هیچ کشوری نیست که از مداخله آمریکا خالی باشد. آمریکا همچنین برای به شکست کشاندن انقلاب بهار عربی مداخله کرد.

وی گفت‌: آمریکا در کشورهایی همچون پاکستان، افغانستان و فیلیپین مداخله و سیاست‌های آنها را به فساد کشاند. همچنین عراق را ویران و برای تقسیم سوریه تلاش کرد.

الظواهری، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا را به خاطر به رسمیت شناختن قدس به عنوان "پایتخت اسرائیل"، "احمق" خواند.

وی از حمایت آمریکا از نظام‌های عربی و حاکمان عرب انتقاد کرد و از مسلمانان در سرتاسر جهان به ویژه‌ در آفریقا خواست تا برای جنگ با آمریکا به القاعده بپیوندند.

الظواهری تاکید کرد: کسانی که برای ایجاد فتنه و دو دستگی در القاعده تلاش می‌کنند می‌خواهند هدف آمریکا را برای ایجاد دو دستگی در میان "مجاهدین" محقق کنند. آمریکا در مکان‌های زیادی در تحقق اهداف خود و تلاشش برای ایجاد دو دستگی در القاعده موفق بوده است.

 

ارسال نظر

تازه ها