کد خبر 24695

کمیته وزارتی چهارجانبه عربی برای پیگیری امور مربوط به ایران و پیدا کردن راهکار مقابله با دخالت‌های آن در امور داخلی کشورهای عربی، امروز سه‌شنبه نشستی را در مقر اتحادیه عرب برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، کمیته وزارتی چهارجانبه عربی برای پیگیری امور مربوط به ایران و پیدا کردن راهکار مقابله با دخالت‌های آن در امور داخلی کشورهای عربی، امروز سه‌شنبه نشستی را در مقر اتحادیه عرب برگزار کرد.

این نشست به ریاست «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات و با هدف بررسی آنچه دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای عربی و مقابله با آن خوانده می‌شود، برگزار شده است.

طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، در این نشست «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین و «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب حضور داشتند.

این کمیته پیش‌نویس قطعنامه‌ای در خصوص آنچه مداخله ایران در امور داخلی کشورهای عربی خوانده است، تهیه کرد که قرار است به شورای اتحادیه عرب جهت تصویب آن در یکصد و پنجاهمین دور نشست وزرا، ارائه شود.

یکصد و پنجاهمین دور نشست وزرای خارجه عرب امروز سه‌شنبه در مقر اتحادیه عرب در حال برگزاری است.

این نخستین بار نیست که کشورهای عربی ایران را به مداخله در امور داخلی این کشورها متهم می‌کنند در حالیکه عربستان و امارات از جمله کشورهایی هستند که با مداخله در امور داخلی کشورهای منطقه باعث به بار آمدن فجایع و ارتکاب جنایت‌های جنگی در این کشورها شده‌اند که نمونه برجسته آن مداخله این کشورها در یمن است.

 

 منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها