کد خبر 24639

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری آمریکا خبر داد

سخنگوی کاخ سفید از دریافت نامه رهبر کره شمالی خبر داد و اعلام کرد که در حال تدارک و برنامه ریزی برای دیدار دو ترامپ و رهبر کره شمالی هستند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، سارا هاکابی سندرز روز دوشنبه در نشست خبری خود این مطلب را مطرح کرد و افزود: این نامه گرم و مثبت بود و شواهدی از پیشرفت در برقراری روابط را نشان می دهد.
به دنبال یک سال کشمش کلامی شدید میان دو مقام آمریکا و کره شمالی، ترامپ و کیم در 12 ژوئن در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند و پس از آن برنامه ریزی برای دیدارهای بعدی این دو مقام ادامه داشته است.
ترامپ در این دیدار از کیم دعوت کرده بود تا به واشنگتن بیاید اما ادامه گفت و گوها در سطوح وزیر خارجه موانعی را ایجاد کرد به گونه ای که رئیس جمهوری آمریکا سفر برنامه ریزی شده مایکل پمپئو وزیر خارجه خود به پیونگ یانگ را لغو کرد.
یکی از موضوعاتی که پس از دیدار سنگاپور از سوی آمریکایی ها مطرح می شود لزوم عاری سازی کره شمالی از سلاح هسته ای است که باید به طور کامل و تایید شدنی انجام شود.
هنوز مشخص نیست که کیم قصد دارد این کار را انجام دهد یا خیر اما آمریکایی ها تاکید دارند تا زمان وقوع چنین مساله ای تحریم های حداکثری ادامه خواهد داشت.

**نامعلوم بودن نویسنده مقاله نیویورک تایمز
سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره مقاله چند روز پیش نیویورک تایمز به نقل از یک مقام ارشد کاخ سفید مبنی بر شکل گیری جبهه مخالفت با تصمیمات رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید گفت: هنوز نویسنده این مقاله شناسایی نشده است.
وی دلیل لزوم تحقیق از نویسنده این یادداشت را امنیت ملی دانست و افزود: اگر این شخص در نشست های امنیت ملی حضور داشته باشد می تواند مشکل آفرین شود.

منبع : پایگاه خبری انتخاب 

ارسال نظر

تازه ها