کد خبر 24500

استیو بنن استراتژیست ارشد پیشین دونالد ترامپ در خستنانی به رویترز گفت که متن نوشته شده در ستون نیوریورک تایمز که نویسنده ان ناشناس بود نشان می دهد که ترامپ با یک کودتا مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، استیو بنن استراتژیست ارشد پیشین دونالد ترامپ که جنجال زیادی را ایجاد کرده بود گفته است که نوشته منتشر شده در نیویورک تایمز نشان می دهد که ترامپ با یک کودتا در کشور مواجه شده است. 

بنن همچنین گفته است که این اقدام یک حمله مستقیم به تمامی نهادهای دولتی بود. 

استراتژیست ارشد پیشین دونالد ترامپ همچنین گفته است که آمریکا تنها یک بار در تاریخ چنین اتفاقی را به خود دیده است ان هم در تابستان سال 1862 بود هنگامی که ژنرال مک للان  و بقیه ژنرال های ارشد و تمامی دموکرات ها در ارتش متحده بر این عقیده بودند که آبراهام لینکلن شایستگی این را ندارد که فرمانده ارشد باشد.

دونالد ترامپ روز جمعه اعلام کرد که وزارت دادگستری آمریکا باید نویسنده مقاله نیویورک تایمز را پیدا کند و این مسئله مربوط به امنیت ملی است.

استیو بنن در آگوست 2017 از کار برکنار شد چرا که نتوانست به دلیل سیاست های اقتصادی ملی گرایانه اش با مشاوران متعارف ترامپ از حزب جمهوری خواه کنار بیاید. 

بنن خود در همان زمان در مصاحبه با سی بی اس اعلام کرد که از سمتش استعفا داده است چرا که جمهوری خواهان متعارف و مستقفر قصد  داشتند که انتخاب 2016 را بی اثر و خود ترامپ را خنثی کنند. 

ارسال نظر

تازه ها